bugün

eğer kanıyorlarsa her şeyi hak ediyor bu millet denilesi vahim olay.
yapan kişi salaktır ki tüm sözde kerametini sadece 10 ytl karşılığı satmaktadır. şöyle bir çevresine baktığında bu kolpa hüneriyle tüm sülalesinin sittin neslini nasıl sağlama alabileceğini çakardı herhalde.
sanmayan insandan daha mal olmayan maldır.

sırtını yaratana yasladığından sıkıntısı yoktur.
(bkz: insanların inançlarıyla dalga geçmek)
Dua nin gucunun inancta oldugunu bilendir.duasiz inancsiz yasayan insanlarin ciddi korkulari vardir bu yuzden reddederler.dua her ogretide iyilestiricidir.
olmayacağını sanan maldan daha az mal olan insan tanesidir.
o mallardan biri de benim. duasız günüm nerdeyse yoktur. hem de büyük bir inanç ve bağlılıkla. yav ne biçim insanlarsınız?
sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır?
(bkz: bir ateistin yatsıyı erken kılmanın rahatlığını hiç bir zaman tadamayacak olması.)
ben de bir malım o halde. ne zaman sıkıntıya düşşem kalbimden allaha yalvarıyorum.içim huzurla kaplanıyor. galiba sadece mallar cennete girecek.
beynin dahi bir frekans gücünün olduğu somut kanıtlandı denen ve patal saptal rahatlama yöntemleri bulunan günümüz çağında duaya mallık demek bu kadar kolay öyle mi? keşke bu tespiti yapan şuan yanımda olsaydı. bayılana kadar döverdim.
insanın Rabbinden başka sığınacağı kimse olmadığı için dua ile sıkıntının yok olacağı muhtemeldir.
en azından henüz mal olduğunun, insanın dünyaya mal geldiğinin, ama insan gitmesi gerektiğinin bilincinde olan kişidir.
çözemeyeceği sorunu, başaramayacağı isteklerinin yükünün altında ezilmektense daha güçlü olana devretmesidir. Din bazen gerekli olabiliyor.