bugün

Pencereden kafayı uzatıp ulan sallamayın şu binayı deyip sonra tekrar masaya oturup nic nic nic bi ağız tadiyla icirtmediler şerefsizler diye iç gecirmektir.

- bak hala sallıyorlar gotverenler.
- bunların bana kastı var.
ayılman uzun sürmez.
içinde bulunduğum durumdur. bu sebebten depremi hissetmedim sözlük. şerefinize!
deprem olduğu esnada etrafı normal gören kişidir. ay ne güzel bir dakikalığına her şey durmuştu şimdi yine dönüyoruz.
kendine "ayıldım mı lan ben?" sorusunu sordurtan durumdur.
'olum bu şişe çok iyiymiş lan' diye iç geçirilir.
(bkz: sarhoşken deprem olması)
Kafa sallanırken, yerin de sallanması sırasında balansın sağlanıp; duru, düz bir görüşe sahip olabilme ihtimali olan durum.
*depremi fark etmemeye neden olur.
Kaçma hadisesinin gayet zor olacağı , hatta kaçtığının bile farkına varamama durumudur...
bu akşam deprem olursa yaşayacağım durum. insanların aklına böyle şeyler sokmayın azizim, çıkıp sokakta içicem biramı şimdi.
sarhoş olmak aniden gerçekleşen bir hedere omadığından ötürü "sarhoşken deprem olması" gibi bir yaklaışımla değerlendirilebilir bir tespitsizlik.
-deprem oluyorrrrr
-aaa sarhoş oldummmmm*
-ve cehennemmm

+sen neden düşdüğğn gardağş cehenneme
-her şey aniden oldu aslında deprem olurken sarhoş değildim ama birden depr...
+tamam la yarr. al bi sigara yak.
-ateş var mı?
+her yer ataşşş amk.
-hönk.

dip-not:saniyesinde sarhoşluk ne la?
(bkz: sallandık diyorum merkezini bilmiyorum)
(bkz: depreme cenabet yakalanmak)
deprem esnasında cenabet olmaktan daha kötü değildir. ama genede gazabı büyük olacaktır.
17 Ağustos, aile dostlarıyla bir güzel kafa çekilmiş, saatler gece 02:30 u göstermiş ve sohbet bitmiş ve ahali dağılmıştır.
Yarım saat sonra deprem olur, herkes aşağıda, binada kimse kalmamış bir biz varız.
Bağırıyorlar, xx abla, xx ağabey diye aşağıdan inin inin diye.
Bende merdivenlerdeyim ayılamamış babama bağırıyorum, hadi baba hadi diye. Cevabı beni benden almıştır, halen güleriz. Sus be milleti uyandıracaksın.!!