bugün

Şişenin içindeki nota numaramı yazıp beni ara cümlesini eklerim.

dıttt... Tarih:19.09.2029 Türkçeden eser yok.
yazı ilk icat olduğu zamanlarda yaşamış uygarlıkların bırakmış oldukları eserlerde bile ne demek istedikleri anlaşılmaya çalışılırken (bazıları %20 çözülmüştür.) 2029 yılında (bundan 14 yıl sonra) "beni ara." cümlesini çözmek oldukça zordur.
bi kızla yaptım bunu. satır satır şiir yazdık salladık denize şarap şişesini sonradan öğrendimki bütün o sular arıtmadan geçiyor. karayip adalarına ulaşma hayali yoktu ama her hayal yalan oldu yani. sonra kendisine söyleyince bunu dedi ki bana. aksakallıbademdede gitti şişe artık bir kara balık değil ama oda dener belki yoluna devam etmeyi. içimden o an dediğim tek şey. niye abarttık harbi bu kadar. şarap şişesi boşalınca mı değerli yoksa doluyken mi hala karar veremiyom.
Gider deniz anasının götüne girer amk.
Döner dolaşır gelir yine beni bulur amk. Öyle cenabettir ruhum.
Not değilde sevdiğim kıza şiir yazmıştım ve verememiştim. Başka bir kızada veremedim o şiiri çünkü tek bir sahibi vardı bende şişenin içine yazıp atmıştım denize aslında bir bakıma anılarımı ve acılarımı atmıştım denize. bir zamanlar vermenin hayalini kurarak yazdığım şiiri tamamen unutmak üzere yollamıştım denize. şimdi hatırlayınca biraz tuhaf oldum. acaba bulan olmuş mudur? altına da şöyle küçük bir not bırakmıştım; "seni unutmaya çalışmak en çok sana benzer bir şiir okuyana kadar."
Bu şişenin içine yağ koyup evde kullanabilirsin diye bir not düşerdim.
Denize şişe içinde bir not bırakılacak bir yazı yazardım. .
"artık son bir dalga beklerim alıp beni götürsün diye."
öncelikle hayırlı romantizmler arkadaşlar.

Bu ne la?
denize doğru gel.
Deniz kenarında yaşamayanların ne suçu var dedirtir. ahmet uluçay gibi karpuz kabuğundan gemiler yaparsınız ve hep bir hayalin peşinden gidersiniz.
izmir'in denizine bırakırsanız kanalizasyona karışacak olan şişe içindeki amaçsız notdur.