bugün

cevabı; "ikisini de elimden geldiğince kurtarmaya çalışırım" olan soru. sizin gibi kalpsiz değilim ben o. çocukları. insanlık, hümanizm benim için hala ölmedi. denizi kurtarırım diyene de kafam girsin. evet.
(bkz: denize düşen yılana sarılır)

bırak yılan düşünsün.
yunani kurtaririm lan en azindan yakinda bi gecmisimiz var.
Yunan ya da musevi olması kişiyi kurtarmaya engel değildir. insan gerçekten insansa olay bitmiştir.
denizden babası çıksa yiyen bir milletiz. bence onlar düşmeden önce düşünsünler.
ne enayi adamlarsınız lan. tabi ki de hangisi kızsa onu kurtarırım.
ikisinide kurtarırım. ulan o milletten olan bi insanı milleti yüzünden suclayamazsın ki.. he ama kürt düşse ellemem o ayrı. ona zaten dövlet yardım edir. Edit: yunanlıların coğu atatürk sayesinde yüzmeyi biliyor zaten
kurtaracak birini bulurum. o seçsin.

yüzme bilmiyorum çünkü.
yunan candır.
ötekine bi tekme de ben vururum.
ya yunan musevi, ya da ya musevi yunan ise.

ikisini de kurtarırım. manyak mısın. insanlık ölmedi.
ne denizmiş bu. hep iki kişi düşüyor ve biri de kurtarmak için tercih yapmak zorunda kalıyor. ayrıca ırkçı başlıktır silinir mi kürek mi kullanılır bilmem.
hangisi daha zor durumdaysa onu ilk kurtarırım. sonra ötekini. ama dur bir, şimdi birşey hatırladım; geçen sene yunanistan'da yanan feribottaki türk kadın, türk olduklarını anlayınca yunanlıların kendilerini kurtarmada özellikle en sona bıraktığını söylemişti. uyuz olmuştum hatta haberi izlerken yunanlılara. yok kararım değişti şimdi, ilk biz museviyi kurtaralım. boğulmaya ramak kalmışken de yunanı kurtarırız.
tanım: atamın denize döktüklerini ben niye kurtarıyım? şeklinde cevaplayacağım soru.