bugün

su geçirmemeli. dış cephesi sağlam olmalı. dikkat edilecek birinci husus budur.

geçen yıllarda vardı benim bir tane, ucuza aldıydım. bir gün pasifik üzerinden memleketim las vegas'a giderken aniden su almaya başladı, yarım saat içinde de paramparça oldu. durumu erken farkedip hemen özel jetimi çağırmasaydım nalları dikiyordum maazallah.

-hiç alışkanlığım olmamasına rağmen- nasıl ucuz bir şey aldıysam, hala anlam veremiyorum kendime. tamam lan, tamam, hatırladım. alacağım sıra kumar parasını çıkıştıramamıştım, zarar etmiştim, o yüzden dolayı..

özet olarak, siz siz olun, denizaltı alırken benim gibi ucuza kaçmayın.

paraya kıyın, adam gibi 1. el bir denizaltı alın. 2. el asla almayın. yaptığım hatayı görerek parayı bastım ve şu anda yepyeni, gıcırından bir denizaltım var. mutluyum, arkama yaslandım. iyi ki ona rastladım.

bir ara benim de denizaltıya uğrayın, iki tek atalım, size birer bira ısmarlayayım gençler. bir başka denizaltı faslında görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.
bayandan alınıyorsa debriyaj baskı plakası kesinlikle değiltirilmeli yarım debriyaj yapmaktan muhtemelen cortlamıştır.
edüüt:imla.
Basınç dengesini iyi salaması lazım.
pert kaydı varsa alınmamalıdır.
torpido gözünde torpido olduğundan emin olunmalıdır.
üstü açılabilir spor tip olmasın. sıkıntı yaratır.
sileceklerin çalıştığına emin olun. sonuçta sulu bir ortamda kullanacaksınız.
bi motorcu ustasına baktırmak ... kilometresine baktırmak boya varmı yokmu ona baktırmak sonracıma muanesi ne zamn gibi şeylere baktırmak lazım onlara dikkat edilmeli..
Su geçirmese iyi olur.
Wc varmı içinde dikkat edin. Araba olsa çek kenara yap ama denizin 50 metre altında nasıl yapacan.
kıyı kesimden değil iç kesimden alın. rutubet görmemiş sağlam kaportası olur. denizaltındada eski model alınmaz bide teknolojisi düşük olur, teknoloji gelişiyor her yıl nede olsa. son model şirket mirket ne bulursanız alın. bide rus denizaltısı almayın. kliması zayıf olur, kalorifere abanıyorlar orası soğuk diye. amerikandan şaşmayın, yedek parçada sıkıntı olmaz..
Almayın.
ilk önce paranızı kontrol ediniz. Var mı veyahut yok mu diye.
bujilerin meme yapip yapmadigina iyi bakin.
camları filmli olsun. dışardakiler ''noluyo olm içerde?!'' diye atarlanırken siz rahat rahat dışarıyı dikizlersiniz.

modifiyeli olsun. altı kuma sürterek gidersiniz.

kullanan tofaşçı olsun. yanlarsınız.
tavanı değişmişmi bakılmalı.
paranızın olup olmadığına dikkat edin.
beğendiğiniz denizaltıya bakmaya giderken beraberinizde su tesisatçınızı getirmeyi unutmayınız* .
ispanyol malı olmasın.
http://www.mynet.com/habe...alti-alay-konusu-697961-1
lpg li olmasına önem verilmelidir.
Fare yuvası olmasın.
kaptan ve tayfaları lazlardan olsun.
su geçirmez olup olmadığı hususuna dikkat edilmelidir. ayrıca kaza kaydı var mı bakılmalıdır.
Motoru iyimi ona bakin. Birde yüzmesi iyi olsun. Nefesini tutabilsin pezebek.
Not: ögretmenden almayin.
Yakıt tüketimi.
Çok kullanmıyacaksanız pikniğe gidip gelmelikse petrollü daha iyi yoksa nükleerden aşağısı kurtaramaz.
Birde hava yastığı kliması vs var mı bunlarda önemli ama en önemlisi üst kapak kapanırken çıkan-insana güven veren- tok ses.
güncel Önemli Başlıklar