bugün

davadan şaşıldığı bir anda edinildiğini düşündüğüm parka.
(bkz: deniz gezmis in tikkylerin idolu olmasi)
(bkz: bok atmaktan yorulmayan insanlar)
enteresan iddia; ki gerçek bile olsa deniz gezmiş'in babası müfettiş, annesi öğretmendir yamulmuyorsam. yani o zamanlar için zengin denilebilecek bir aileye sahipti. karda kışta kaçarken, soğuk hücrede beklerken *, keten gömlek mi giyseydi? bazıları ölüleri rahat bırakmalı; vakko eşarpların, amerika'da okuyan çocukların, prada pabuçların, burberry pardesülerin peşine düşmelidir!
ajitasyondur, basitliktir, niteliğe değil de niceliğe önem veren basit insanların tavrıdır. ölerek bile insanları savundugu değerlere olan baglılıgına inandıramamıssa bu sanmıyorum ki deniz'in sucu olsun. (bkz: iç birinci ol devrimci) (bkz: solcu dedigin pislik icinde yasar) (bkz: solcu kadın makyaj yapmaz)
düşünen insan zul geliyor hala bazı insanlara. biraz düşündüğümüz zaman tehlike olduğumuz saçmalığını o kadar kazımışlar ki kafamıza düşünemiyoruz. hatta başkalarının da düşünmesi gücümüze gidiyor.
ne yaptı deniz? düşündü, kafa yordu, yanlışları gördü, karşı çıktı, baskı ve işkence gördü en sonunda öldürüldü. öldürülürken söylediği sözler ne anasına ne de sevgilisineydi. yine halkına birşeyler anlatmaya çalıştı. lafları bile tamamlanmadan cellat çekti altındaki sandalyeyi.
deniz'in aklında ne vardı diye düşünmek zul bize. o yüzden üstünde başında ne var diye bakıyoruz. tam da cuntanın istediği gibi.
afferin bize. öyle bir hale geldik ki birimiz camdan atlasa kalanlarımız da atlayacak uçurumdan atlayan koyunlar hesabı.
düşünmek bize göre değil, biz güzel bok atarız düşünenlerin üstüne. düşünenleri asanlarda marmaris'te leb-i derya evlerinde nü resimler yaparlar.
hala deniz'in parkasıyla ilgilenin. çok iyi yapıyorsunuz netekim.
helal olsun yakışır aslanıma demekten başka yol bırakmayan iddia.
yağmur geçirmez,cidden.
soğuktan bilem korur. içi yünlü olanları çıktı.
edit: şerefsizim koruyor lan bende de var aynısı, 180liraya aldım, yeminlen.
silah taşımak için gizli cebi bilem var.
eminim deniz gezmiş bu acayip hayvanlara benzeyen başlığı görse;

"amerikan proletaryası kaliteli mal yapıyor kardeşim" derdi.

ince esprilerden hoşlanan, zeki bir çizgisi vardı.
abercrombie parka giyemeyip bir de üstüne beynini aldırmış çok insan tanıyorum.
tozu pisi göstermedigi için, tercih ettigini düşündügüm giyecek. ama son tahlilde, içindeki kişiyi gizleyemedigi aşikar.
pazarda ararsan bulamazsın.bir de arabada çıkartmak gerekir..terletiyor zira.
hayatında abercrombie parka giyemediği için çok büyük kompleks yapıp; giyen bir devrimci olduğunu öğrendiğinde de sözlüklerde başlıklara saldıran bir akbaba nidasıdır. * * *
bu iddia da kuvvetle muhtemel kuyruklu bir yalandır.
(bkz: deniz gezmişe bok atıyorum ilgi çekiyorum ekolü)
at ölür nalı kalır, yiğit ölür şanı kalır. denir bir atasözümüzde.
yaratılanı sev yaratandan ötürü demiş mevlana. o kavgalar, ölümler ders olsun biz vatan evlatlarına. hepsi bu vatanın evladıydı.
zülfü livaneli "ada" ismli şarkısında şöyle diyordu;

dünyayı güzellik kurtaracak,
bir insanı sevmekle başlayacak herşey...

--spoiler--
http://www.iyiseyirler.ne...oizle.aspx?id=1032&Ke
--spoiler--
(bkz: deniz gezmiş in abercrombie parkası)