bugün

Argümanı hiçbir seçimi kazanamamış olmasına rağmen parti(si)nin başında olmasıdır.
parti merkezlerinde "o hep hakli cikti" yazili fotograflarinin bulundugu sahis adina ortaya atilmis iddia.

hemfikir olmadigini belirtmek namina cumhurbaskanligi secimlerine katilmayan, kosk davetlerini sallamayan vb. hal ve davranis icindeki bir partinin son secimlerde oy kullanmayan kayitli secmenleri tespit edip, evlerine posta yolu ile "demokratik hakkinizi kullanmadiniz, ayip ettiniz bir daha olmasin" sekilli azar ve tenkit mektubu yollamasi insana ister istemez bu ne perhiz bu ne lahana tursusu dedirttiriyor. hangi demokrasi dostum? gestapo misali beni tespit ediyorsun, evime kadar gelip taciz ediyorsun! hangi demokrasii? ve hangi zeka dostum? sen ve rte yi sallamadigimi belirtmek icin oy kullanmiyorum. anlamiyor musun? hangi zekaa?
üniversitede lakabı domates olan siyaset zararlısı üzerine yapılmış önermedir.
(bkz: deniz baykal türkiye nin en şımarık siyasetçisidir)
doğru bir önerme olduğu ülkenin siyasi durumundan bellidir. en zekisi buysa vay anam vay.
chp delegelerinin zeka seviyesiyle ters orantıya sahip önermedir.
zekası ancak muhalefette kalmaya yetecek kadar olan parti lideri.
aa evet doğru bir önerme. lakin kelime eksikliği söz konusu. şöyle olmalıdır.
(bkz: deniz baykal türkiye'nin en zeki adamıdır, ama sondan)*
yeliz yeşilmen'in türkiye'nin en zeki kadını olmasından daha kötü bir ihtimal verebileceğimiz sözdür.
(bkz: bir bu eksikti)