bugün

24 ğrenciyi tekel işçilerine destek verdiler ve slogan attılar diye okuldan attıran, tarikatçıların çirit atması için irticayla mücedele etmeyi suçmuş gibi gösteren,haysiyet cellatlarının yargısız infazlarını gülümseyerek seyreden,hayatını cumhuriyete adamış bilim adamları ve komutanları ayağına getirirken,teröristin ayağına tıpış tıpış mahkeme götüren,bu millete verebileceği demokrasi ve hukuk dersi yoktur.

(fakat burası türkiye ya burda her şeyin olabileceğini bir kez daha gördük)

çıkıp gazete petronlarına:"bu gazete de çalışanların yani gazatecilerin maaşını sen veriyorsun.sen ne dersen onu yazmak zorundalar." diyerek demokrasi anlayışını ve kişisel karakterini bir kez daha ortaya koymuştur.
işte türkiyenin başbakanı budur,demokrasi ve hukuk dersi veren başbakan çok tutarlı bir insan(!) değil mi? ben yemedim yermisin?
buyur afiyet olsun boğulana kadar devam...
demokrasi ve hukuktan anlamayan başbakandır.
demokrasi mümkünde, hukuk dersi biraz zor verilir.
%10 barajını düşürmeyip, demokrasiyi katleden başbakandır.

(bkz: padişahım çok yaşa)
ne hikmetse bu dersi hep batıya verir!
suudi arabistan ve katar çok demokratik olduklarından onların derse ihtiyacı olduğunu düşünmez!

neymiş efendim "Mursi seçimle işbaşına gelmişmiş, onu alaşağı edenler darbeci"imiş.

esed de seçimle iş başına geldi, putin de hatta hitler de!
bunlar demokrasi aşıkları mıydı?

kendilerini savundukları temeller o kadar çürük ki eleştirmek için fazla söze gerek yok!