bugün

(bkz: geçen gün yine bürünüyorum)

tabi burada dedektör dediğimiz; kapı tipi metal dedektördür. hatta biraz da şu alışveriş merkezlerinde her türlü araklamaya, hacılamaya, cebellezi etmeye karşı yerleştirilen ötücü aletlerdir.

bizde yalan yok aga! ilkokulda arkdaşlarla toplanıp bir iki kere bakkaldan sakız, dondurma araklamışlığımız var. yani o işin hastası olup, çok sağlam bir hırsız da olabilirdim bugün. hatta hırsızlık camiasında tilki, soğuk nefes(o ne lan), kara ruh(vay babam yaratıcılığa bak bendeki) gibi lakaplarım bile olabilirdi. olmadı, şimdi çevre bakanlığında müsteşar yardımcısıyım. yarın öbür gün de konsolos olurum zaten.

uzattık, demem o ki ahir ömrümde ufak çapta suça bulaşmışlığım var ama kayda değer değil. yine de o dedektörlerden geçerken çok acaip tırsıyorum lan.

öyle bi kasıyorum ki, sanki alışveriş merkezine silahla girmeye çalışıyorum ya da mağazadan 13 tane takım elbise araklamışım. öylesine beyhude bir yaşam benimki, kendi kendime takılıyorum işte. olm git bir iki satır kitap oku lan, senin vizeler finaller yaklaşmıyor mu amırcık!