(bkz: ben de aynı fikir de yim)
edebiyat fakiri yazardır. nobel dağıtılınca eksik kalır ya -de bağlacını kullanmazsadır. -de yede - dayada... dır.
dahi anlamındaki de nin kıçınıza kaçmasıdır. o ne lan. bağlaç o bağlaç.
canımdır.
ömrüm boyunca de leri daları ayrı yazdım da nooldu sanki plaketmi verdiler... yazma cnm arkadaşım. gel bendensin...
Sırf su de baglacı uzerınden ınsanlar prım yapmaya calısıyor dıye bılerek bıtısık yazasım gelıyor. Bır de delı gıbı fotografa resım demek ıstıyorum.
birleşik yazılması gerekeni ayrı, ayrı yazılması gerekeni birleşik yazan, nasıl sözlük yazarı olduğu anlaşılamayan insandır.
aynı şey ki bağlacı için de geçerlidir.
bir de bu insanların çoğunun üniversite öğrencisi/mezunu olduğunu düşünürsek, sınav sistemimizin ne denli mükemmel(!) olduğunu görmüş oluruz. türkçe bilmeyen insanlar nerelere geliyor.
de bağlacını kullanmayı bilen yazarlardan çok daha mutlu yazardır. hiç kafaya takmadan yazıp geçer. ama ayrı yazmayı bilenler öyle mi? hem kendi yazdıklarına dikkat etmek zorundalar hem de diğerlerinin yazdıklarına. insan bazen bildiklerini unutmak istiyor. yükümüz çok ağır be sözlük.
-de bağlacını doğru yazabilen yazarları mutlu eden yazardır. zira -de bağlacını doğru yazabilen yazarlar, de bağlacını yazmayı bilmeyen yazarları görüp "amma iyiyim ha" diyecektir.**
hem bitişik yazar, hem de ünsüz sertleştirir.
kafasını klavyeye vura vura parçalamak elzemdir.
çaylak yapılması gereken yazarlardır. eskiden yapılıyordu. kendi dilini yazamayan yazar mı olur lan? vurun kellelerini gitsin. şu an neredeyse her başlıkta görüyorum kendilerini. sinir bozucu.