bugün

katılım olursa yapılması şahane olacak olan zirvedir. katılmak isteyen sözlükdaşlar varsa yapalım.

edit ;

yer : istanbul

tarih : belirlenecek.

gelmek isteyen arkadaşlar özel mesaj atarlarsa sevinirim.

darülaceze ise ramazan dolayısıyla hergün ziyarete açık. tek eksik olan tarihimiz. tarihi de belirlersek oldu bu iş *

katılanlar ;

hatshepsut
feykmeykidareeder
dark jedi in da house
xelamony
kimim lan ben
istanbul'da olursa katılmak istediğim zirvedir.
hata çocuk esirgeme kurumu'na da gidelim.
günümüzde yitirilmeye yüz tutan değerleri aydınlığa çıkaracak olan zirvedir. katılacakları şimdiden ayakta alkışlıyorum.
istanbul, kocaeli ya da bursa' da olursa seve seve katılacağım zirvedir. ancak kimsesiz çocukları ziyaret etme fikri daha güzel olur gibi gelmektedir bana. oyuncaklar filan götürsek beraber şarkılar söylesek filan.

(bkz: both of them)
zirvebox'ta yer alıp, oayın ayrıntılarıyla anlatılması gereken zirvedir. yoksa lafta kalır... en yakın zamanda düzgün bir organizasyonun zirvebox'ta yer almasını bekliyoruz...
zirve adayı.

ramazan öncesine sıkıştırılma zorunluluğu yok. iyi bir organizasyonla ramazan sonrasına ayarlanırsa iyi katılım olacaktır kanımca.
seve seve katılacağım hatta istenirse organizasyona da yardım edebileceğim zirvedir ancaaakkk;

daha önce bir kaç kez darülaceze ziyareti yapmış ve organizasyonunda görev almış biri olarak, çocuk esirgeme kısmının fazla zorlu olduğunu hatırlatırım herkesin kaldıramayacağı manzaraları bizzat yaşamak zorunda kalabilirsiniz. genellikle çocuk esirgeme bölümünün binasından ziyaretçi grubunun önemli bir yüzdesi ağlayarak çıkıyor. yaşlı bölümünü çocuk esirgemeye göre daha rahat geçer kendi içinde zorlukları olmakla birlikte. eğer istanbulda olacaksa ve eğer çocuk esirgemeye de uğramak isteniyorsa şişlideki'ni tavsiye ederim rahat oluyo yaşlı ve çocuk yanyana olduğundan.
istanbul da olsam kesinlikle katılacağım zirve. ama olamayacağım için katılamayacağım, ve onun için de üzüleceğim zirve.
toplanıp sıçıyoruz zirvesi, neden bursada toplanmadık o halde toplanalım zirvesi gibi osuruktan zirvelere katılanlara şamar gibi vuran zirvedir.

zirve öyle değil böyle olur. bari bir işe yarasın ulan!

gitmek isterim bu zirveye.
istanbul' da, bursa' da, ankara' da, izmir' de ya da yurdumuzun diğer güzel şehirlerinde, nerede olursa olsun yapılması gereken zirve. elbette gereklidir, düzenlenmesi ince bir düşüncedir.
ancak kesinlikle başka amaçlara alet edilmemeli, başka zirveleri karalamak için kullanılmamalıdır. şimdi çıkıp da çok şey diyen olur, eminim. ben kalpsiz biri değilim, hatta bu tip bir zirveyi organize bile edebilirim, ama sadece özel mesaj ulaşımıyla sağlarım, çünkü gerçek iyilik, söylenmeden yapılır, şov amaçlı kullanılmaz.
katılmayacağım zirvedir. bayram çocukları gibi kol kola takışıp aman da bizi uludağ sözlükten gönderttiler, ne yumuşik, ne kırişik, ne tontişik, yaşlılarsınız, kim kıydı sizlere ya, sevilirsiniz ki siz yapaylığıyla, görmüş nine ve bir çok kez geçirmiş dedeleri böylesine bir topluca ziyaret sembolizminde temsil etmeyeceğim, hele ki adına "uludağ sözlük yazarları toplumsal duyarlılık procesi" zoraki iyi niyet gösterisiyle asla.
ramazan ayında, arkasındaki onlarca şakşakçı takımıyla birlikte, varoşlarda iftar eyleyen, değerli ve duyarlı, içimizden birileri şerefine nail olmuş, cici dövlet adamlarının yapay romantizmini anımsattı bana.
isteyen gider eşi dostu ile ya da tek başına ziyaret eder.
nihayetinde orayı feth etmeyeceğiz bunun için orduya gerek yok. biz gönüllerin fethine soyunduk diyorsanız da ne diyeyim.
sadece istanbulda olmasın, kocaeli, bursa vs. hangi şehirdeysek ayarlayıp kendi şehirlerimizde de gidelim dediğim zirvedir.
taktir ettiğim zirvedir. helal olsun size.
eğer düzenlenirse, bu güne kadar düzenlenen en anlamlı zirve olacağı kanısındayım.
istanbul'da olmamam sebebiyle katılamayacağım ama katılanları yürekten tebrik edeceğim zirvedir.
erkeklerin kızlarla tanışıp, hassas erkek profili çizeceği fırsattır. ben öyle yapıcam mesela bekleyin kızlar heyoo. yoksa afedersiniz yaşlı ve kokan insanlarla nasıl bi işimiz olabilir ki?

"ama onlar ilgisiz ve sevgisiz yaşıyoo"

nolmuş, ben de öyle.
zirvebox'da yerini almış zirvedir. bekliyoruz.
zamanında çok yaptığımız zirvedir. patlar olum bu zirve. 50 kişilik katılım listesi alıp, 10 kişi gittiğimiz çocuk yuvası zirvesi vardır bilirim. öyle halı saha maçına gider gibi tam kadro beklenmez bu işler için. amaç hayır yapmaksa, 3 kişiyse 3 kişi gidersin, 5 kişiyse 5 kişi gidersin. o kadar!