bugün

rusyada da kadın nüfusun çok aşırı bayağı fazla olması sebebiyle,
gavatsız almıyoruz türünden bir karşıtlığın gelişmesi hayali.
bir türkiye klasiğidir. o mekanın müşterisi olmasa ne damsızları içeri zorla davet eder de işte müşterisi var. tez zamanda damsız girmek isteyen müşterilere el açasınız, şanzelize cafe'lere dönesiniz şeklinde beddua edilesi mekanlarda kapıdaki görevlilerin söylediği söz.
vergisini ödeyip sorumluluklarını yerine getirmiş bir vatandaşın, devletten aldığı izinle, devlete karşı görevlerini yerine getiren insanlar arasında ayrım yapmamak gibi bir şartla açılmış bir eğlence mekanına girişlerini aslında yasal olmayan bir şekilde engelleyen bodyguardların kullandığı cümledir. yanınızda kızarkadaşınız olsun veya olmasın özel bir gruba ait olması için açılmış bir mekan değilse istediğiniz yere girip çıkmaya hakkınız vardır. içeride kızarkadaşı olanlardan buna rahatsız olacak olan varsa gelip gelmemek onların hür iradesine kalmıştır. dikkat ederseniz yasaların düzgün bir şekilde uygulandığı diğer ülkelerde bu tarz bir uygulama yoktur.
+damsız almıyoruz bilader.
-ne yapayım annemle mi geleyim rock bara??
sen hele beni bir bırak içeri, iki dakkada dam bulurum şeklinde cevap verilmek istenen ama verilemeyen iri yarı adam hitabı..
bar kapıcılarının içerideki müşterileri korumak ve potansiyeli düşürmemek için söyledikler söz...
koruyucuların, "damsız girilmez"den ziyade "nereye" $eklinde ifade ettikleri öbek... ne nereye, içeri giriyoz i$te.
(bkz: bir arkadaşa bakıp çıkıcaktım) * *
'damsız almıyoruz birader alalım içerdekilerine sarkın değil mi?' diyen kolluk kuvvetlerinin sık kullandıkları tümce.
+damsiz almiyoruz birader
-ciddi olamassın.
+baya ciddiyim.
-atmosfer ve katmanlarıyla ilgli bi yazı okudum geçen, biliyo musun aslında yaşadığımız dünya göründüğü gibi değil, yani sadece kütle.
+nası yani?
-bak şimdi, gel sen benimle içeri, anlatıcam. şimdi...
kapida kalan erkek arkadaslari disari cikip toplamaya neden olan cumle.
(bkz: damsiz girilmez)
maymunda hatta gorilden geldigi darwin tarafindan kanitlanmis bodyguardlarin eglenmek isteyen gencleri aforoz etmek icin kullandigi cumledir.