bugün

ardarda 7-8 eksi çaktıktan sonra öldüğünü öğrendiğimde, hüzünlendirmiştir...
(bkz: #4908456) çok güzel bir yazı yazmış ... peki şimdi bu arkadaş nerde ?
yazık olmuştur.
kimlik bunalımı içerisindeyken ve kendimi kaybetmişken uzak durmam gerektiğini anladım her şeyden bu pislik yuvasından .. tevâfuk öyle bir tevâfuk ki senin vefat ettiğini öğrendiğimde karşılaştım gerçekle sanal bir ortamın tek gerçekliği ölümmüş meğerse ..

sen aramızda mısın gereçekten? sanmıyorum değilsin bunu kim yazmışsa yalan ve bir o kadar basitçe tanımlamış seni . üzülüyorum o ıspanaklı böreği kendi ellerimle sana yediremediğim için .. mahremmişsin bana konuşmam bile edebe uygun değildi bunu geç anladım ama sen kardeşimdin ne zaman sıkışsam sana ulaşır bana hiç sıkılmadan anlatırdın . ilk tanıştığımızda bana isminden önce engelli olduğunu söyledin içimden" ne diyor yahu bu herif" demiştim öyle ya beni ne ilgilendirir ki .. fark ettim ki hayatımda ki büyük bir engel inanç eksikliğimmiş bir sözle titredim yemin ediyorum arayış içerisinde mevlamı buldum çok şükür . bu sözlüğe münkirlerin içerisinde bulunmak kişi sevdiğiyle birliktedir olgusuna ters düştüğü için üyeliğimi devam ettirmicem sana kardeşlik borcumu ödeyip gidicem . Allahım sana ne kadar şükür etsem azdır çok mutluyum deli bunları sen okuyamıyacaksın sen aramızda değilsin artık bu acı gerçekler fakat biliyorum ki içerisinde zerre miktar imanı olan cehennemde ebedi yanmicak . sende ki o güce ben şahidim allah ım beni şahit eyle bu kulunun çektiği sıkıntıları günahlarına kefaret eyle amin . mevlam dilerse cuma günleri gezdiğin evinde bu yazdıklarımıda okursun mevlam dilemezse sana ettiğim dualarla beni bulursun . namaz mış deli gerçek olan bütün azaların eksik olsun gözlerinle kılmakmış sona kalan . deli çıksan burdaki kardeşlerine ne söylerdin? bunu ben biliyorum allah ım o hesap gününde yüzlerimizi kara eyleme bu sevdiğim kulunu bağışla . ümmetin en iyisi olamadıksa en kötüsüde sayılmayız itiraftırki günahımız büyük fakat senin affın ondan daha büyük lütfundur bizi teselli eden . şanına layık olan af etmektir rabbim bu kulunu affet . bu yazılanlara amin diyenleride narı cehenneminde yakma . gafiller allah ım onları rahmet nazarınla ıslah eyle ...

mevlam , ey mevlam ! sen dirisin, biz ise ölü ; ölüye diriden başka kim merhamet eder ?

mevlam , ey mevlam ! sen bâkisin , biz ise fâni ; faniye bakiden başka kim merhamet eder ?

mevlam , ey mevlam ! sen ebedisin , biz ise geçici ; geçiciye ebediden başka kim merhamet eder ?

deli olunmadan veli olunmazmış banada deli diyorlar değiştiğim için allah a yöneldiğim için onunla yok olduğum için .. kardeşliğim mevlam şahittir ki aklıma geldiğin sıralarda dua ediyorum bu aciz kardeşin doğru yolda mevlam ayaklarımızı kaydırmasın . ölümün hayırlısını versin .. seni allah için sevenlerdenim . unutuluyoruz deli ateşin düştüğü yerde devam ediyor varlığın ama ismimizdir sevgimizdir verdiklerimizdir bizi yaşatan bana verdiğin arkadaşlık samimiyet vede mevlamın bana verdiği bu iman gücüyle sana dua edicem . biliyorum ki en çok ihtiyaç duyduğun şey o. yok bir fatiha okuyan yok mu beni duayla anan ! var kardeşim ben varım sende vardın bu gün yoksun ve bir gün onlarda yok olucak ..

sen ve ailen nazarlara geldiniz buna adım gibi eminim ki bu haktır . bunları sen okuyamıyacaksın ama ailen yaada seni sevdiğini iddia eden arkadşların okucak ve bu son sözümde inançlı kardeşlerine gelsin senin ruhuna el fatiha ...
#5302497 özledim seni. biraz önce tam bir entry i artılıyordum. "ahaha kim yazmış bunu ya" diye baktığımda seni gördüm. ne desem boş be deli. nurlar içinde yat. cenneti çınlat kahkahalarınla emi.
Aptallaşan beyinlere şok etkisidir burada yazılanlar. ben yıldız koydum bu sayfaya her aptallaştığımda bu sayfayı okumam gerek. kendime gelmem için. (#8060912) (#4908456) (#5467390)(#5302497) daha çok var.

mekanın cennet olsun.
allah rahmet etsin bu eski yazara. ümit ediyorum öte dünyada da gülenlerden olur. yazar olduğum fakat pek girmediğim zamanlar hala buralardaymış, gerçekten sözlük için önemli bir değermiş geçmiş entrylerine bakıyorumda.
Damdaki deli, in lan aşşa. Yukarı gelmeyeyim bak !
mekanın cennet olsun kardeşim. Kimin iyi eli üzerinde değdiyse, onlardan da Allah razı olsun. Nur içinde yat. Dua okuyanların çok olsun...
sayfayı yenilediğimde karşıma çıkarak bana hayatı sorgulatan güzide insan.
ama bu seferki çok çok ağır oldu be usta (#4908456)
işsizlikten bunalmis sözlukte sabahlayan bir yazardim. hayatin anlamsızlıgını düsünüyordum sabah saat 07:00 olmustu rastladim yazilarina. karsit görüsteydik akp ve hükümeti savunan yazılarını gördüm, bana tekrar anlam katan cümlelerinide. cok sevdim arkadasi gercekten sevdim. bu sözluge uzun süredir giriyorsaniz ve damdaki deli ile tanismadiysaniz bu sözlüge hiç girmediniz demektir.
nickini her gördüğümde için acıyor...
facebook'ta ki uludag sözlük sayfasında vefat ettiği yazıyordu. Daha önceden tanımıyordum ama entrylerden anlaşılacağı üzere sevilen birisiymis. Mekanı cennet olur inşallah..
#6078578 ve sonra bir çok entrysi...

bir çok engelin içinde yaşama pozitif bakarken, hiç bi engeli yokken üstelik, dünyayı kapkaranlık zannedenlerin aydınlığıymışsın dostum. ama ne yazık ki, maalesef ki ne büyük talihsizlik ki çooook erken yummuşsun gözlerini çok erken.

rahat uyu. dualarım seninle.
(#5302497)

okudum ve gülümsedim sayende ama buruk bir gülümseme oldu tabi.

bana yazılmadı okuduğum son yazı, başkasınaydı ve daha derinden yaralayamazdı sanırım diğerlerinden.

teşekkürler biraz olsun acımı hafiflettiğin için. mekanın cennet olsun...
an itibari ile saraydaki deli ile karıştırdığım yazardır.
bu yazarla hiç konuşmadım,sözlükte olsun dışarıda olsun.zaten ben geldiğimde o çoktan ebediyete yolculuk etmiş. (#7027802) entry'sini okuyup sonra bir gülümsedim,kimdir ne değildir diye tıkladım (?) butonuna. "aramızda" yazısını görünce duygulandım,bilmiyorum neden olduğunu ama öyle,ister inanın ister inanmayın. sonra buraya geldim,birkaç entry'sini okudum,neşeli bir kişilik olduğunu gördüm. tekrar ruhun şa'd olsun hocam,komik adammışsın vesselam.
bana bir zaman haksızlık etmiş sonra da özür dilemişti. bu kadar objektif düşünen bir insandı, mekanı hayalindeki yer olsun inşallah.
sözlüğe giriş ekranında arkasında rahmet gönderilen kişi.
Merak ettim şöyle bir baktımda eğlenceli, komik, duyarlı bir kişiymiş. Allah rahmet eylesin.

entry si ile duygulanmama sebebiyet vermiştir. allah rahmetini esirgemesin senden gönül adamı...
allah taksiratını affetsin...
facebookda sözlüğün grup duvarında vefat ettiğini öğrendiğim yazar. arada entrylerine rastlardım, hiç tanımam etmem kendilerini ama üzüldüm açıkçası. zaten ben sözlüğe gelmeden vefat etmiş sanırım. yazılanlara bakılırsa sevilen birisiymiş. mekanı cennet olsun.
hakkın rahmetine kavuşmuş kişidir. zannedersem en çok bu tanım uyuyor ona. rahmete kavuşmak.

hiç tanımadım, zaten ben sözlüğe gelmeden terk-i diyar eylemiş. arada bir açıp okurum entrylerini. mantıklı, makul, eğlenceli. keşke tanışsaydım veya keşke etrafımda böyle biri olsaydı diye iç geçiriyor, kendisine dualarımı gönderiyorum.
Bir sabah öldüğünü nick altındaki entrylerden anladığım ve üstüne ben bu yazıyı sana yazdım* başlığındaki entrysini görünce salya sümük akıp gittiğim yazar. Allah rahmet eylesin ve ona iyi baksın...
kendisini fikirlerine ters düştüğü için ekileyen mallar var aramızda.

5.nesil yazar aramızda.