bugün

tabiatın hayran kalınacak derecede bir uyumu, dengesi var. işte serengeti düzlüklerindeki aslanlar da, kendilerine nasip edilmiş geyiklerini yerken yaradılanlar bir kez daha bu uyumu fa.. eyhhh bu ne lan stv belgeseli gibi!

hadi açık olalım ve biraz çirkinleşelim. düğün dediğimiz şeyin özeti, sonrasında damadın gelini sikmesi. en azından benim gibi hatun yüzü görmemiş ağır abazan için durum bu.

işte sanki tüm esnaf da senenin bi günü, gizli bi tapınakta toplanıp bunun rövanşını almak üzere ant içmiş. "madem damat gelini zikecek, biz de en azından bi nebze bunun intikamını alalım. yooo yooo dostum bu iş yanına bu kadar kolay kar kalmamalı" kafası yakalamışlar sanki.

berberine gidersin, farklı tarife açar geçirir.

fotoğrafçısına gidersin köküne kadar geçirir; yetmez dış mekan çekimi dersin bi de çıraklarına geçirtir.

çiçekçisi alenen siker, düğün salonunda düğün arefesinde sikilirsin.

yani resmi bi sikiş uğruna, garibim erkekler kendilerini defalarca ziktirir.

evlenirsin bu kez de eşin yapıştırmaya başlar. en fenası da budur zaten. çeneyle, dırdırla tecavüze uğramak çok fena lan!

edit: üzülerek söylüyorum ki aramızda damat siken 2 esnaf var.
türkiyede bir gelenektir havası hep devam eder ve nedense bu gelenek insanları kaz gibi yolmak gibiyse çok tutulur. kız istemeye gidersin altınları dayarlar önüne sorunca da gelenektir derler. çarşı alışverişine çıkılır baba evinde görmediği alışverişi yapar kız tarafı sorarsın adettir derler. girmediğin dükkan seni okşamadık el kalmaz sorsan gelenektir derler.

esnaf içinde bu bir avantaj oluyor haliyle aynı durum onlarında başına geldiğinden bir nevi kazık sokarak tatmin oluyorlar. Çeyiz paketi yaparlar ama bilirler tutmayacak ürünler olduğunu sonra dayarlar yeni ürünleri en güzel fiyatlarla damada yani nabza göre şerbeti iyi verirler. peki nasıl yapabiliriz de kazıklanmayız derseniz ; her şey gelinde bitiyor kardeşim eğer vicdanı varsa fazla zora sokmaz yok vicdansızsa seni diri diri toprağa gömer.
(bkz: bekarlığa veda partisi) *
toplu tecavüze uğrayan damat, bunlarına acısını düğün sonunda eşinden çıkarır, sanki onu fatmagül e çeviren eşiymiş gibi.
bizim küçük haşmet var ya öldüü öldüü ..
(bkz: sikeceğim bir am yediğim yarağın haddi hesabı yok)
(bkz: bir kuku uğruna ne götler gidiyor)