bugün

din işinde iyi para olduğunun güzel bir örneğidir.
çarşafa bürünüp hayat kadınına çakmaya gitmesi de efsanedir. bu da çok ayrı bir hikaye kardeş.
" Sizin benden sonra putlara tapmanızdan korkmuyorum, dünya malına tamak etmenızden korkuyorum" Hadis i şerif
mali müşavirini tanıyorum.

aksaray'da 4 tane oteli var.

kesin bilgi yayın!

o binmeyecek sen mi bineceksin?
peygamberinin açlık hikayelerini anlatarak kazandığı parayla almıştır.

hak etti hakkını aldı ve buna kimse bir şey diyemez.
jet skiye de biniyor, o cübbeli s600 e de biner. akepe ye oy vermeyen kafir desin mercedes otobüsle bile gezer. dünya dini sermaye yapanlara güzel, kokması yok ekşimesi yok.
Komşusu açken tok yatan bizden değildir, Ahmet Hoca. Ayrıca anlatıklarından güncel sorunları çözecek hiçbir bilgi öğrenemedim. Yaşantıda bayağı godaman ve lüks. Haram içinde boğulurken müslüman olmayanlar seni tınlamaz. Müslüman olanlarda bir anlam veremez. Siyasetin, felsefenin, adaletin, iktisatın olmadığı; her problemin dua ile çözüldüğü, yoksulluğun ve zenginliğin engellenemez bir yazgı olduğunu savunan bir dini okuyorsun insanlara. Sanırım laikler den tek farkı sarık, çarşaf, arapça, cübbe bu dinin. Bir müslüman olarak ; ne böyle bir dinim var, nede senin gibi bir hocam.
helal olan her şeye binerim diyerek size yıllar öncesinden ayar vermişti bu adam.

tadını mı özlediniz yoksa?
Bazılarının bize kader öğretmeye çalıştığı hezeyandır. Dostuum! O ayetlerin hiç birinden zenginin zengin kalması, yoksulun yoksul kalması anlamı çıkmaz. Kader herseyin önceden Allah tarafından bilmesidir.

Beyninde hangi ideoloji var bilmiyorum. lakin islamcı isen karşında düzeltilmeyi bekleyen bozuk bir sistem var.

Lafa bak! Komünist felanmısın? Yahu elhamdülillah müslüman ım ve komünizm karsıtıyım. Lakin komünist lerin bile bu bozuk iktisadi düzene söyleyecek sözleri varken Ahmet hocanın, senin söyleyeceğin şey nedir? " Ver Allah ın verdiğine, vur Allah ın vurduguna ".

Bir toplumu alt üst eden, fuhşa ve kötülüğe zorlayan, ahlaki yozlaşma nın en büyük sebebi gelir dağılımı adaletsizliğidir. Bundan dolayı Allah faize savaş açmış, altını gümüşü belli bir ölçüden sonra biriktirmeyi haram kılmıştır. Bugün insanlar ya çokca kazanmanın yüzünden fuhuş, eğlence, lüks yaşam gibi hallerle Allah a asiler, yada hiç kazanamamakla fuhşa, suça bulasıyorlar. Genel evine evli barklı, durumu yerinde bir bayan yada erkek gidermı hiç? Tabiki de hayır. Ee ozaman sen fuhşa ve suça karşı isen iktısattan bahs edeceksin. islamın gelir dağılımı adaletini güncellemek gibi bir derdin olacak. Bu şeriat ın alt yapısını oluşturmaktır. Sahi, ahmet hocanın böyle bir derdi varmı? Ben hiç denk gelmedim. Yok kertenkele avla bilmem ne yap, abuk, sabuk, hiç şu dönemin insanının problemlerine değinmeyen, ibadetten ve rüyalardan öte geçmeyen, ruhban bir din anlatıyor.
Böyle bir dinin hiç düşmanı olmaz. Çünki adam islamiktisat ve hukuk kurallarına değinmiyor ki, her problemi dua ile, rüya ile çözüyor. Medreselerı var, tarzanca anlasabılecek kadar bile arapça bilmiyorlar bitirenler ı. Üstelik sonrada gidip doğu usulu okuyorki eksiğini tamam lasın işin farkında olanda.

Yani ahmet hoca nın anlattığı din insanlara madara olmuştur. Fatih Altaylı ve murat bardakçı nın şabanı olmuştur. Islam öyle duruma düşmez. Islam alimi imansız adamların karşısında islamı küçük düşürmez. Ondan dolayı ahmet bey benim gözümde kur an dinini anlatmıyor. Mahmut efendi hakkındaki beyanları ise şirktır. Senin ondanda haberin yokturdur.
din işinden değil. klasik bilip bilmeden konuşan yazarlarımızdan bir tanesi daha. cübbelinin eşi, aşiret ağasının kızı. babada para bok gibi anlayacağınız. jeepler mercedesler havada uçuşuyor adamda. ama tabi tvden showdan da kazanıyordur illa kı.
cübbeli kafası yaşayan yazarları tanımamıza sebep olmuş durumdur aynı zamanda.

peygamber efendimizin açlıkla imtihan hikayelerini anlatarak s600 e biniyor ulan adam!
otomobil gavur icadıdır. keşke gavur icadına binmese. işte o zaman islam onu cennetle müjdelerdi. nasrettin hoca gibi eşeğe ters binmeli bu.
Ulan cübbeli ahmet hocadan bahsediyorsunuz napsın adam fakirlikten ölsün mü? Neyi nasıl kazandığını tabiki bilemeyiz ama yinede onun göz göre göre haram mal yiyeceğini düşünmüyorum. Tv programlarını ücretsiz yaptığını duymuştum. Bence bütün o hacıyım hocayım diyenlerin arasında en iyisi bu adam. Binsin efenim. Başçalan gemiler alıp biniyorsa bu adamın s600 e binmesi batmamalı.

Edit: cemaat yada tarikat üyesi değilim.
binebilir bir sakıncası yok. evet.
yadırganacak bir şey değildir. adam işini yapıyo gelirine göre de istediğine biniyo. s600 e binmek haram diye ayet vardı da biz mi duymadık?
Adam king gacılar, yakışır.
Evi kira değildir. Acarkent'te zamanında 400.000$'a aldığı villada oturuyor. Kendi söyledi.

Bununla birlikte, ailesinin durumunu bilmemekle birlikte, düzce'de çok ciddi yatırımları olduğunu biliyorum.

Ben hocayı ne savunur ne de yererim.
gerçekse de değilse de olur şeydir.

7/24 uhrevi esintilerle bir hayat mı sürecekti itikafa çekilmiş gibi.
din adamının mütevazi olması gerektiğinden bihaber olmasından kaynaklanır!

nerede kaldı o bir lokma, bir hırka dedikleri?
Zamanında acarkent villarından ev alıp oturduğunu kendisi söylemişti.
Helal olan herşeye binerim diye söylemişti kendisi. Mercedes helal olduğuna göre bir sıkıntı yok.
adam 7 göbek zengin diyorlar ama zenginliğini hic kullanmamis diyorlar. binebilir.
anaa savunan çıkmış la. buna bok atan adam ne yapıyormuş.
buna bok atan adam muhtemelen alnının teriyle 9-5 mesai yapıp para kazanıyor. millete hayal ve yalan satarak para kazanmıyor.
kendisine sorsan 3000 liraya çalışır, ama dünyanın parasını götüren din tüccarını sonuna kadar savunur. müstehak.
sünnettir diyerek cübbeyle dolaşanların, mercedes'e binerek ironik yapmasıdır. deve neyine yetmiyor mel'un.
peşinden giden enayiler sayesindedir. aklını kullanmayan salaklar sağolsun. bunun peşinden gideceğine aç kutsal kitabını oku, kafanı çalıştır amk salağı.
neyse çok bunlardan, kurnaz tilki işini biliyor.