bugün

büyük beklentilerimiz olmalı, şahsen benim var.
bu millet ne arabın kriterlerine ne avrupa nın kriterlerine ne de abd nin kriterlerine tutunmak zorunda değildir.
hedef açık. muassır medeniyet seviyesinin üstü.
bu, önce insanlığa sonra türklüğe ve sonra da türkiye ye hizmet, çalışma ve adanmışlıkla olur.
yolu da laboratuarlar ve üretim tesisleridir.
her türlü üretim.
ben türküm. öncelikle insan sevgisiyle doluyum. tarihte günün şartlarına uygun olan en ileri teknolojileri ürettim. doğaya sayılı oldum çünkü bildim ki dünya benim evim.
zamanın en şiddetli ordularını gene en şiddetli kendi silahlarımla donattım ve çin den avrupa ya kadar insanların özgürleşmelerine katkıda bulundum.
karşılığında istediğim, onları zulüm altında tutanların istediklerinin çok daha azıydı.
hatalar da yapmışımdır. zamanın ruhuna uymak zorunda da kaldım. savaş, ganimet, en büyük endüstri idi. ne yapabilirdim.

şimdi;
en iyi uçakları
en iyi bilgisayları
en iyi prgoramları
en iyi sosyal teorileri
en iyi endsütriyel buluşları
yapabilirim.

bunun için muhtaç olduğum kudret damarlarımdaki asil kanda mevcuttur.

buna inanmayan kendini bir daha sorgulasın ve denemeden hiç bir şeye olmaz demesin.
önümüzde tam 100 yıl var.
bence olur. zamanında olmuş bunu unutma.

not:türk kültürü almış, kendini türk olarak tanımlayan herkes türktür. kimse genlerle falan uğraşmasın.
Fabrika ayarlarına geri dönsün.
hey millet.
işler orada duruyor.
yapacak insan bekliyor.
girişin bakalım. başaramayacağınız nereden belli.
evin garajında, odanızda, okulun laboratuarında, bilgisdayarınızda velshasıl aklına gelebilecek her yerde bir deneme yapın.