bugün

(bkz: demokrasi sizin gibi koyunlara fazla)
demokrasiyi şeriat ile bağdaştıran yazarlar için söylenen haklı önerme.
sonuna kadar katıldığım önerme.ama bunu söyleyen yazar içini boş bırakmış biraz.
--spoiler--
vatandaş değil, kul ve köle olacağınız bir rejim.
--spoiler--
bugün kim sistemin kulu kölesi olmadığını söyler ki? demokrasinin hakkını veren kaç ülke var?
--spoiler--
kız arkadaşlarınızla oturup kahve içtiniz diye kırbaçlanacağınız bir rejim.
--spoiler--
peygamberimiz döneminde arap toplumunda kadınların hiç bir zaman olmadığı kadar sosyal hayatın içinde olduğunu bilmeyenler tarafından ortaya atılan kadının dindeki yerini açıklayan saçma sapan kitapları kaynak göstererek dini lekemek ne kazandırır kişiye.
--spoiler--
-3 tane düşmanınız şahit olunca kolunuzun kesileceği bir rejim.
-yüzünü görerek ve severek değil, tahminle evleneceğiniz bir rejim.
-özgürlük nasıl bir şey acaba diye düşünseniz bile hapise atılacağınız bir rejim.
-doğumgününüzü kutlayamayacağınız, yılbaşlarının tadına varamayacağınız bir rejim.
-insan değil köpek yerine konacağınız bir rejim.
--spoiler--
tüm bunlar da tartışmaya değmez, yukarıdakiler tarafından istenen biçimde dinine düşman türk genci yetiştirmek maksatlı fetullah gülen gibi piyonlarla ortaya atılmış iddialar.sonra bunun dayanağı olarak iran vs. devletler gösterilir.onların yaşadığı islammış gibi.
evet, cumhuriyetci bir yaklasim da tam olarak bu zaten(?) jakobenizm de bir yere kadar, abartmamak lazim. zira cumhuriyetin gonlu genistir, isteyen herkesi kucaklamak icin.
biz de üzerimizde bol duran şeylerden oldum olası nefret ederdik.
oysa çuval giysek yakışırdı eskiden.
son derece haklı önermedir. yıllardan beri dile getiriyoruz zaten, zekaya göre yönetim şart. bu ülkeye "şeriat" diye tabir edilen anayasa düzeni gelse acaba kaç kişinin nüfus kağıdında hala müslüman yazar, orası da ayrı bir tartışma konusudur ya, neyse.
-efendim seçim sonuçları açıklandı.yine chp yi seçmemiş bu adi , bu aşşağılık yobaz halk.
+ yok artık! yinemi? yeter ya bu cumhuriyet bu yobazlara fazla , nasıl olurda istediğimiz partiyi seçmezler? ne sanıyorlar kendilerini? cumhuriyette yaşadıklarınımı sanıyorlar ? seçme ve seçilme özgürlüğüne sahip olduklarını falanmı sanıyorlar?
- tabi efendim anlamıyorlar işte... sizin dediğinizi yapmaları lazım.
+bu böyle olmıycak kamilll, sen en iyisi planlara başla.
-yes sir.
cumhuriyetin hic bir faydasını görmeyen köyünden,mahallesinden cıkmamış insan için gereksiz feryat.o insan için önemli olan temel ihtiyaclarıdır.
(bkz: ülkeyi satıyorlar ciyaaakkk)
cumhuriyetin ortaya çıkardığı duygu halinin yansıması olan bir başlıktır. zira cumhuriyet rejiminin yapısı gereği, bir taraf seçilirken diğer taraf az oyla seçilememektedir ve seçilemeyen taraf herzaman karalama ve çamur atma amaçlı böyle şeyler yaparlar. bu tür başlıklar doğaldır çünkü cumhuriyetle yönetiliyoruz. elbette seçilen birileri olacağı gibi seçilemeyenler de var. onlarda böyle laf salatası yapıyor işte. alışkınız.
...fakat aksi nasıl olurdu asla öğrenemeyeceksiniz...