bugün

ali ağaoğlu beyanatı.

http://ekonomi.milliyet.c....2011/1451183/default.htm
yandaşlıktan yavşaklık mertebesine çıkan kapitalistin zırvası.
(bkz: yok daha neler)
Pazar gunu zaten calismali hizmet sektoru, dusunsenize bir tek pazar izinlisiniz ve berberler, bankalar vs. kapali..
deniz kumu ve cikma demirle insaat yaparak -kendi itirafidir- koseyi donmus, yandaslikla ve gerekli yerlere gerekli bedelleri uclanarak elde ettigi devlet arazilerine goruntusu iyi ama icerigi boktan binalar yaparak bokunu bile altina bogacak kadar zenginlemis bir sonradan gormenin beyanatidir. Kendisi calisarak zengin olmus gibi konusmaya utanmamaktadir.
taner yıldızın "cumarteside mesai yapılsın" önerisinin ardından, "sadece cumartesi değil, pazarda çalışılmalı" diyen ali ağaoğlu.
tam bi pezevenksin!
--spoiler--
kırbaçlanmak istiyorum. kırbaçlayın beni.
--spoiler--
geceler de var. geceleri neden çalışmıyoruz ki? bence 24 saat çalışılmalı.
ülkemde etkin olan dini kurallar; yahudilik ve hiristiyanlık kuralları olduğundan. cumartesi ve pazar günü çalışmak günahtır. bu öneri tutmayacaktır. korkmayın
annesi babası gece gündüz çalıştıgı için ağaoğlu oldu. kendince sanıyor her bireyi.
Neyse parası verip, insanı komple satın aldığını düşünen insan söylemidir. servetine servet katıp, insan emeğini sömürerek rant sağlamak için, insanı köleleştirmek, hatta robot olduğunu düşünerek hiç bir yaşam alanı bırakmamak amaçlanmaktadır.
(bkz: işte ben böylelerine küfrediyorum hakim bey)
ali ağaoğlunun süper zekasının ürünü bir cümle.

insanlar meclise girince orda tam olarak ne yapıyorlar merak ediyorum. ne içiyorlar yani? nasıl erişiyorlar bu kafaya? nasıl yapıyorlar bu fikirleri nasıl çıkarıyorlar? gerçekten meraktan soruyorum bunları. yani durup durup ota boka zam geliyor, birden çalışma saatleri degişsin deniliyor... bunları nasıl düşünüyorlar lan?
noluyo yani mecliste tam olarak? meclisin içinde argon neon gibi gazlar mı var?

(bkz: coşmuş bizim aliko)
hatta ve hatta yeni günler icat edilsin. tatil ayda bir güne düşsün. milletin götünden kan alsınlar. ondan sonra rahatlarlar.

edit: imla.