bugün

(bkz: disko kralı)
eskiden şöyleydi : cumartesi gecesi (bkz: zaga) gecesi, cumartesi gecesi zaagaa gecesi.
bir taraftan haftanın yorgunluğuna bire bir, diğer yandan sızım sızım bir yalnızlık. "açarım bir kırmızı tellibağ geçer gider" dersin, ancak şişenin yarısında yalnızlık hissi çöküverir gırtlağına. hele bir de şehir merkezlerine uzak yaşıyorsan, çıkıp sokağa iki tur atma, iki insan sureti görme şansın yoksa...!
**
cumartesi gecesi disko gecesi diyip disko kralı saatini beklemek.
an itibariyle tarafıma yapılan yoğun baskılara direnerek gerçekleştirdiğim eylem.
sürpriz yok, koşturmaca yok, yorgunluk yok, huzur dolu. oh mis.

(bkz: baskılar bizi yıldıramaz)
çok sıkıcıdır.
eger yorgunsanız tüm haftanın yorgunlugunu atmak için birbir gelecek bir eylemdir.
pazartesi vizeleriniz başlıyorsa mecbur kaldığınız durumdur.
pazartesi vizeler başlıyorsa, alsancak'ta yastık savaşı varsa ve tüm arkadaşlar dışardayken evde ders ders çalışılmak zorunda kalınıyorsa oturup kafada kurup kurup yemek yiyip yiyip yağlara yağ ekleme durumdur.
vizelerin geldiğinin göstergesidir.
cumartesi geceleri her ne kadar disko kralı var ise de evde oturulmamalıdır. uyuma sözlük, aslında hayat sokaklarda.*
anneyle birlikte "küçük kadınlar" dizisini çekmek demektir. biri beni kurtarabilir mi?
yapmaktan en çok zevk aldığım şeylerin başında gelir. hele ki cumartesi günü çalışmış ve yorulmuşsam.
ruh ihtiyaç duymuş ki çıkılmamıştır. bazen sakinlik en büyük eğlenceden daha ziyade rahatlatır ruhu. tavana bakmak iyidir bazen, hele ki ertesi gun erken kalkacağınızı bilmeden, gözünüz bir yandan saate takılmadan bakmak.
yeni mezun, genç, orta üst gelirli, az çok okumuş kesimin kabusu. aman sakın kırıp dizini oturma evde ölürsün mazallah.

geçen cumartesi gecesi evde oturmadık. asmalımescid'e gittik. çoğu rezervasyon almayan barların birinde yer bulabilmek için yarım saat ayakta ve tek şerit akan insan trafiğinde sürtüne sürtüne bekledik. sigara yasağından dolayı bir iç mekana razı olsak da onca kalabalıktan sonra bomboş, loş aydınlatmalı ve dışarı ulaşsın diye patlayan müzik yüzünden kendimizi tekrar dışarı attık. yine bir süre 15 santim genişliğindeki yoldan akan insan trafiğinde, binlerce pardon eşliğinde yer aradık. sekiz kişi olarak 4 kişilik bir masada kucak kucağa yer bulabildik. (garson sağolsun içkilerimize bile karıştı "aman hem dışarıda otur, hem ucuz bişiler iç olmaz" diye.) bir süre sonra sıkışıklığa ve insan seline dayanamayarak nevizade'ye gitmeye kalktık. aynı hengamede kalabalığı yararak bu kez nevizade'de yer aramaya başladık. bir süre de nevizade'nin insan selinden nasibimizi aldık. (ama ne sel, gerçekten yürünmüyor) burada 8 kişi 8 kişilik masa bulduğumuza şükredip popomuzun üstüne oturduk. alkol alımımız çevresel etkenlerden rahatsız olmayacak düzeye geldiğinde gece klübü havasında bir yere gittik. dans etmek mecburi zira oturcak yer yok. (boş yer değil, oturacak yer) tanıdığımız, tanımadığımız herkesle halk otobüsü tadında yekvücut olup kolları ve bacakları hareket ettirmeden dans etmeye gayret ettik. saat 3 civarı ıslak hamburgerin kalmadığı bambi'de tıkınıp evlere döndük.

iz bıraktığım mekanlardaki kalabalık dua etsin ki arkadaş grubu gayet eğlenceliydi yoksa üzerlerine kusardım.

yollarda yürünmeyecek düzeyde kalabalıktan, barzo garsonlardan, oturacak yer bulunmayan mekanlardan, yapış yapış dibine kadar heterojen, kozmopolit kalabalıktan, elleri kolları hareket ettirtmeyecek, külünü rahat rahat silkeletmeyecek kalabalıktan (kalabalıktaaaan) eksik kaldığı için evde isilik çıkaranlar varsa allah onlara da akıl fikir versin.

ha bana "bebeim ben öyle klüplere giderim ki sen tuvaletinde ellerini yıkamaya bile layık insan değilsin, elitim ülen ben" dersen önünde saygıyla eğilirim.
yoğun geçen bir haftadan sonra kafa dinlemek için yapılan eylem...
5 parasız olan insanların çaresiz kalıp yaptığı şeydir.
okan bayülgen'li kış gecelerinin vazgeçilmez eğlencesi. hele birde çekirdek varsa tadından yenmez.
hayatın en kötü evresidir.
şu an gerçekleştirdiğim eylemdir.güzeldir tavsiye ederim doğrusu.
sigaram, çerezim, netim, alkolüm ve yanlızlıkla gayette güzel şekilde zaman geçirilebileceğini gösteren hede.. *
(bkz: kırgın cumartesi günleri)
metro 2033 e sardırıp pc başından kalkamayan kişinin dramıdır.
bira + mısır çerezi + tuzlu fıstık ve cumartesi hatırası.
cumartesi öğlen oynadığın müsabakanın ve pazar sabahı çalıştırmak zorunda olduğun futbol okulunun sebep olduğu cumartesi gecesi aktivitesidir.