bugün

maradona bile biri daha iyi değil eşitler diyor ama bizim ekşi'ci ve twitter'daki mallar kıyaslayan maldır.
messi insan değil.ronaldo kim vs vs.

ulan maradona eşit diyor.şu messi holiganlığından bir kurtulamadınız.

http://www.goal.com/tr/ne...naldo-yorumu?ICID=TP_HN_3
fiziğe dayalı futbolda ronaldo ancak mental özellikler bakımından dünyanın en iyisi messidir.
ronaldo bir takım, messi ise bir yıldızdır.

şunu da demeden geçemem, söylenenin aksine messi her takımda oynayamaz. bazı arkadaşlar hapı fazla atmışlar sanırım.
xavi nin 11 e dahil olması için messi nin iki sezondur teknik direktörlere yaptığı baskıyı pitbull köpek düşmanına yapmamıştır emin olun. ve ronaldo dan daha çok futbol messinin üstünden oynanır takımlarında emin olun. (penaltı, frikik ayrı) messi barçada messi kısaca. futboldan bi habersiniz amk, ibrahimovic bile bunu itiraf etmişti.

bu dünyadan olmayabilir, ama sadece barcelona da uzaylı diyebilirsiniz.

ancak ronaldo bir takım, forvet yap oynar, sağa koy oynar sola koy oynar chelsea ye koy oynar ne bileyim adam her yerde oynar amk.

daha da cinlendirmeyin beni.
Pes oynayıp, fifa oynayıp rönaldo her yerde oynar ya diye kosmayin sözlüğe. Bakıyorsunuz oraya tackle 80, stamina 90, fatigue 75, strenth 90. Oo rönaldo her yerde oynar. Yarrak oynar. Sağ bek oynasın göreyim sol bek oynasın göreyim. Ronaldo sağ ve sol kanattan başka yerde oynamaz gençler. Benzama, chichartito, öncesinde higuain ilerde olmadan kanatları da kullanamiyor biliyorsunuz.

Bi futbolcunun tek başına takım olma sorumlulugu yoktur zaten. Görevini yapsın yeter.
(bkz: messi ve diğerleri)
Messi'nin tek rakibi artık kendisi.
ronaldo belki sol testisine falan rakip olur.
yıl olmuş 2015 hala messi barca yüzünden iyi diyen var..aynı güruh messi xavi iniesta sayesinde başarılı diyodu önceden..xavi gitti yedeğe,rakitic geldi bu sene,sonuç ne benim gerizekalı kardeşim..iniesta gidince de messi aynı messi olacak,barca değil de realde oynasaydı da en iyisi o olacaktı..amk ronaldo takımmış da messi takımın yıldızıymış hassikttir ordan yaa..messi hücumda takım neye ihtiyac duyuyosa onu gerçekleştiren o role evrilebilen bi oyuncu..bu kadar mı futbol cahilisiniz anlamıyorum ki..gerizekalının biri de özelliklerini sıralamış,ronaldonun frikik kısmına artı koyarken messiye eksi koymuş afsfadasdasda..hakkaten ruh hastası oldunuz iyice.
artık yapılması anlamsıs karşılaştırmadır. messi tsubasanın ete kemiğe bürünmüş halidir. ancak huyugayla kıyaslanabilir.
Crisiano ronaldo'nun alacagi vs. Messi diyenlere şaşiyorum cristiano karşisinda.
messi en yetenekli futbolcu hatta hava topları dışındaki aklınıza gelebilecek bütün hücum özelliklerinde dünyanın en iyisi ama bir hoca takım kurarken ilk almak istediği adam ronaldodur.

messiyi takımı en iyi yapar.
ronaldo takımını en iyi yapar.

messi tek sistemin en iyi oyuncusudur ronaldo için sistem farketmez.
ahagkfodbsvs konu yine "xavi-iniesta olmasa" veya "messi yiyosa ingiltere'de oynasın" a dönecek. kaçın.
ronaldo tamamen paket bir futbolcudur. hava topu, hız, şut, güç hepsine sahiptir. iyi olması için arkasındaki oyuncuların kalitesi çok fazla farketmez. messi de iyidir lakin ronaldo kadar değil.
penaltıcı penaldo ve uzaylı messi'nin kıyaslanması durumudur. vs koymasan amk anlayamıyacaktık, neyse.

ronaldo takımın neredeyse tüm hücum emeğini üstüne alan bir adam, hep ben hep banacı, sürekli bu adama top atılıyor aynı burak yılmaz gibi lan iyi aklıma geldi bak. hani bizim burak var ya ts de 33 gol mü ne atmıştı bir aralar, takımın tek forvetiydi amk uyarla işte ispanya ligine.

messi de durum farklı bu adamı canlı izlediğimiz için çok şanslıyız çünkü yıllar sonra ronaldo değil messinin golleri konuşulacak, maradona ve pele bugün konuşuluyorsa attıkları gollerden dolayı konuşuluyor. messi nin say say bitmez, ronaldonun var mı lan şöyle "oha" diyeceğimiz golleri, yok işte.

bak kardeşim istatistikler konuşuyor,

messi büyük olasılıkla, ronaldo inat edip "beni geçecek amk oynucam bana ne" diye bir takımın başına bela olmazsa ronaldoyu hayli hayli geçecektir çünkü aralarında 2 yaş var, messi daha genç lan ve 2 yıl fazlası olmasına rağmen istatistiklerde her türlü ronaldonun eline veriyor.

ronaldo bugün 5 gol bir asist yapmış, sikimde bile değil merak edip bakmıyorum bile çünkü dandik dumbik gollerdir kesin.

messi atsaydı 10 gün izlerdik muhakkak en azından biri uzaylı dokunuşludur.
(bkz: Lionel messi)nin sabunsuz sikecegi versustur.
ikisindende birazcık ama messi bi tık daha önde sanki.
Ronaldonun her konuda alacağı versustur. Vergi kaçırmaya benzemez.
Messi'ye hakarettir. Diğerleri gitsin tenis izlesin.
ronaldoyu daha çok seven olabilir lafım yok,ama ronaldo daha iyi diyen futbol fakiridir,yobazdır..istatistik dökmeye hiç gerek yok 1500. baskı falan olacak gına geldi artık

ronaldoyu savunan adamın tek argümanı 'messi ispanya dışında oynayamaz' olmuştur hep..varsayım üzerinden değerlendirilir hep,gerizekalılıktır..bireysel istatistiklerde,ödüllerde,takım başarılarında adamın elinde hiçbirşey yok çünkü..somut olan her alanda messi ezmiş,soyutluktan çıkamıyo adamlar
ronaldo çok yetenekli bif futbolcu. fiziği koşma gücü sonra taş gibi dayanıklı adam. ama messi bir başka adam yetenek abidesi. ronaldodan çıkar ama bir messi çıkması zor.
Ronaldo futbolun peygamberidir. Messi ise öyle bir peygamber gönderdiğini hatırlamaz.
Kişisel olarak ronaldoyu seviyorum çünkü adam belli bir siyasi karaktere, durusa sahip. Altın top ödülünü satıp Filistine göndermiş. Fakir müslüman ülkelerde bircok hastane yaptırmış . hatta yahudi futbolcu kendisiyle forma değiştirmek istedi ama o kabul etmedi. Bence Ronaldo. Futbol olarak bilemicem. ikisi de çok iyi.
lionel messi'nin azıcık farkla alacağı versus. saf bir yeteneğe sahip zira. gol ve asist makinesi. la liga tarhinin gelmiş geçmiş en fazla gol atan ve asist yapan futbolcusu. ve bu lige ronaldolar, zidanelar, raullar, maradonalar, romariolar, ronaldinholar, david beckhamlar, ibrahimoviçler, rivaldolar geldi geçti.
Bana göre messidir. Ama ikisini de izlemekten zevk duyarım.
Messi : jugamos pelota hijo ambos wamos es nuestro jugaderes favoritos me Ronaldo estoy.

Oglumla maç yaparken ikimizde en sevdiğimiz oyuncular oluyoruz. O Ronaldo oluyor ben de Ronaldo.

Tartışma bitmiştir.
Tek kale maç yapsınlar üçte biter.
insan olarak ronaldo, yetenek olarak messi derim. insanlik daha onemli oldugu icin ronaldo derim.
güncel Önemli Başlıklar