bugün

Biraz aynştayn sorusu gibi ama hemen vurmayın. Bu virüsün doğal olarak bu kadar kısa sürede bu kadar insana yayılmasını doğal bulamıyorum artık. Bu amına koduğumun bu denli hızlı yayılmasını artık şebeke suyuna filan bağlamak lazım. italyaya bakın, haftalardır büyük oranda tecritteler, topyekün yayılmayı azaltmaya çalışıyorlar fakat her gün daha da artıyor vakalar. Ya bu test kiti dedikleri şeyler çok başka şeylere duyarlı hastalık sanıyorlar ya da bu virüsü havadan serpiyolar. Ben bunun doğal bir şey olduğuna inanmıyorum.
Beyin bedava.
buna benzer bi iddia daha okumuştum.

italyada dronlar görüldükten sonra salgın pik yapmış. yaziyordu
Mumdan çıkmış yangın.
Umreden gelenlere ateşleri belli olmasın diye ateş düşürücü hap vermişler. Drone mrone yok. Vatan hainleri, düşmanlar iş başında.
insandan insana bu kadar hızlı bulaşsa dünyanın anasını skerlerdi. mantığın doğru, drone olmasa da yayıcı timler geziniyor.
Edt: hala bazı ass verenler umrecilere bağlıyor. O umreden gelenler sksin seni de sende rahatla bizde rahatlıyalım. Bu kadar da cahil olunmaz arkadaş yaaaa
Beyin bedava diyen arkadaş evet artık benim beynim tüm tv saçmalıklarının ve siyasi martavallarının dışında başka bir şey arıyor çünkü bu durum artık düpedüz şüpheli şaibeli bir hal almaya başladı.
yine mağdur oldular amk.

yav he he gezici, cehapeli fetöcü dhkpc'liler hepsi drone almış uçuruyor.

sivil havacılık genel müdürlüğü onaylı insansız hava aracı kullanımı ticari sertifikam var (iha-0) (öyle abartılacak bir şey değil 2 günde eğitimi bitiyor), shgm'nin sitesinden hangi gün hangi saat drone uçuracaksanız izin almak zorundasınız. habersiz drone uçurursanız şehirde polis, kırsalda jandarma ananızı siker öyle dediler özetle.
italya örneği önemli çünkü sanki şu an italya’ya tüm dünya tarafından suikast yapılıyor gibi. Oturun bir düşünün. Büyük resimci filan değilim fakat mantıklı olmayan şeyler var bir sürü. Bazı durumları açıklayamıyoruz.
Açılın ben doktorum edasıyla gelen droncu kamil 30 senelik chpli ateist allahsızım ben sadece kafamda yerine oturmayan mantıkdışı şeyler de oluyor hissiyatına kapıldığımı söylemeye çalışıyorum. Dronela yayıldı kesinlikle demiyorum. Bazı şeyleri mantıksız buluyorum sanki altından başka şeyler çıkacak hissiyatı uyandırıyor bende.
bir şehir komple bok yese dünyaya bu kadar hızlı yayılmaz virüs.
ilk defa mı virüs çıktı dünyada. hiçbiri bu kadar hızlı yayılmadı.

her sike komplo teorisi diyenlere bişe anlatmaya çalışmayın.
bırakın çin'e yarasaya falan sövsün davar.
trump'ın peşine takılıp çin virüsü hihoho diye dursunlar.
Virüs hakkında bir bok bilmiyosunuz atıp tutuyosunuz burda amk hepiniz virolog kesildiniz başımıza. Yok osursan yayılıyomuş falan filan. insanların bu kadar bilinçlenmesine, sosyal hayatın sıfıra inmesine, bu kadar tedbire tantanaya rağmen hız kesmemesini neye bağlıyosunuz tam olarak akıl karı bişey söyleyin o zaman haklısınız diyelim. Bu virüsün insan etkeni dışında, henüz bizim farkında olmadığımız başka bir bulaş yolu olamaz mı, ihtimal dahilinde değil mi ne sikim düz mantık insanlarsınız amk az ekmek yeyin biraz anlama özürlü götverenler..
Şimdi aktif olmadıklarını söyleyen emekli olmuş çok önemli CIA ve NSA ajanları, Coronavirüs'ün italya ve iran'a yayılmasıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı: "Önce iran'da ortaya çıkan DRONE'lar, sonra iTALYA'da görüldü. italya'ya da CORONAViRÜS'ü bulaştıranlar DRONE'lardı!

Korku, panik ve ölümler hava saldırısıyla başladı..." CIA ve NSA'de görev yapan ajanların bu iddiasını kulak arkası edemeyiz.
CORONAViRÜS hızını düşününce akılla buluştuğu bir nokta meydana gelmiyor değil.

Çünkü Fransa da etkilendi, ingiltere de çok etkilendi. Aynı şekilde Almanya da… Ancak iran ve italya'daki hızın ne kadar etkin olduğunu görüyoruz.
Bunu da drone'lardan yağan yağmura bağlıyorlar! Hatta italya istihbarat birimi SISMI, drone'larla virüs saldırısı yapıldığını kabul ediyor. Kimseni duymayacağı şekilde söylüyor bunu tabii… Geçen hafta italya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya sunulan raporda, bu saldırı detaylı şekilde anlatıldı. Aslında italya, bir saldırı bekliyordu. Öncelikli hedef terör saldırısıydı. Trump'ı Beyaz Saray'a götüren adam olarak bilinen Steve Bannon, "Egemenlik devrimi italya'dan başlayabilir" demişti. italya'nın Katolik dünyasının Avrupa'daki en önemli temsilcisi olduğunu ve bu gücün Derin Amerika ile büyüyeceğine inanıyordu. Bu plan tutmadı. italya ÇiN'i tercih etti. ipek Yolu'nda da yolun dışında da iTALYA ÇiN'e söz verdi. Zaten italya'ya yardım eden tek ülke şu an ÇiN! BU NEDENLE DRONE'lar iTALYA'ya ölüm bıraktı iddiası ortada... italya'da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bannon, defalarca italya'yı uyardı. O nedenle italyan istihbaratı ve içişleri bakanlığı terör üzerine yoğunlaşmıştı. Hatta bir futbol maçında terör saldırısı bekliyorlardı.

Drone'larla biyolojik saldırılar gerçekleşmeye başlamışsa, artık dünya için huzur kalmadı demektir. Çünkü büyük bir askeri operasyonun maliyetlerini biliyoruz.

https://www.ahaber.com.tr...2020/03/19/hava-saldirisi
hastaliklarda yayilma incelenirken r0 değerine bakmak elzemdir. r0 değeri basitçe kimsenin asilanmadigi/immun olmadigi durumda enfekte bir kisinin ortalama kaç kişiye bulastirabilecegini aşağı yukarı belirleyen sayıdır. SARS 1 salgınında bu sayi 2-5 arası tahmin ediliyordu, sars cov-2de ise 2.5-3.5 olarak tahmin ediliyor ya da ediliyordu. bu su demek, eger bir kisi enfekteyse 3 kisiye bulaştırır. bu 3 kisinin her biri 3 kişiye, 9 etti. 9 kişinin her biri 3er kisiye daha 27. kalani matematik siz halledersiniz. Bu değer salgın sırasında değişkenlik gösterebilir ki salgının şu anki artış hızına bakarak bunu öngörebiliriz.

solunumla yayılan virüslerde bu yayılma hızı çok da absürt değil, yukarıda da söylenmiş ortamda birinin oksurmesi ve karşıdakinin nefes alıyor olması yeterli. başka şekillerde yayılma ihtimali de var mı? tabi ki var, belki başka yayılma yolu da vardır bu patojenin ama şu an bilmiyor olabiliriz.

insanlık gücünün yetmediği noktalarda komplo teorilerine sarılır. eğer illa suçlayacak birilerini arıyorsanız SARS 1den sonra bu konuda yeterli araştırmayı finanse etmeyen hükümetleri suclayabilirsiniz.

edit: hız kesmemesi de suna bağlanabilir, uzun kulucka süresi nedeniyle belirti vermesi gecikiyor dolayısıyla test de geç yapılıyor. Potansiyel temaslilar arastirilmiyor. Hız kestiği yerler var bakınız güney kore. Her potansiyel temasliyi tespit edip tek tek inceleyip pozitifleri karantinaya aldıkları için hiz kesti. Hâlâ kanıt arayanlara güney korenin patient 31 vakasını örnek gösterebilirim.
Yaptıpın tespite sıçim.
solunum yolu ile bulaştığı için hızlı yayılması gayet normaldir...

hee drone ile yaydılar derseniz de (her ne kadar gerçekçi gelmese bile) inanılabilir...

lakin, bergamo bölgesinde drone trafiği çok sıkı kontrol edilir. çünkü o bölgede dünyayı italya'ya bağlayan bergamo hava alanı mevcut. bir diğeri de yine lombardiya eyaletinde yer alan malpensa hava alanı ki büyüklüğü istanbul hava alanı ile kapışır. kuzey italya'da diğer semtlere gitmek isterseniz inebileceğiniz en makul şehirdir bergamo ve buraya gelen insanların yüzde 90'ı aktarma yeri olarak milano'yu seçerler. dolayısıyla da bu iki şehir en çok etkilenen şehir olmuştur. yayılma yönüne bakılacak olursa bu virüsün insandan insana geçerek yayılmış olma ihtimali çok daha akla yatkın...

ayrıca drone ile virüs yaymak, ne bileyim biraz saçma değil mi? böyle bir biyolojik silahı üretebilecek seviyede zekaya sahipseniz, bunun oyuncak helikopterden daha etkili bir biçimde yayabilirsiniz. üstelik kuluçka süresi bu kadar uzun(tespit edilmesini geciktiriyor) ve insandan insan bu kadar kolay ve görünmeden yayılabiliyorken neden milletin tepesinde helikopter uçursunlar anlamak zor...
Dronelarla mı yayılıyor bilememde, temasla yayıldığı, kesin denilesi.
Sokaklarda hala bu kadar beyinsiz gerzek avare avare gezerken sence drona gerek var mı?
Doğunun kuş uçmaz kervan geçmez 15-20 haneli bir köyünde bi karı koca pozitif çıkmış.

bu adamlar ilçe merkezine gitmeye çarşıya çıkmak der, genelde kendileri de gitmez, gidenlere ihtiyaçlarını sipariş ederler. Doktor nedir bilmezler. Kendi doğumlarını kendileri yapar, kırık çıkıklarını hatta kurşun yaralarını bile kendilerinin tedavi etmişliği var. Devletle bi işleri mecbur kalmadıkça zaten yok. Ömür boyu Doğal karantinada yaşıyorlar. Adamların hiçkimseyle etkileşimi yok. Haliyle yurtdışından gelen yok, umre olayı köyün kafayapısına ters zaten. Bırak köye girmeyi muhatap olmazlar.

Bu adamlara nasıl bulaştı? Aklım almıyor! işte bu yüzden doğal bir salgın olduğunu düşünemiyorum.