bugün

buraya yazan ergen veya olmayan Kürtçü potansiyel teröristlere diyorum, burdan yazmakla Kürt halk Kürt milleti ayakta direneceğiz Biji Biji vs olmay, gidin oraya Cizre'ye silopiye 14 yaşındaki döl gibi ölün.
Kalbimizdedir, yuregimizdedir. Onun ölumune sevinen seref yoksunu ahlaksizlari da allah belasini versin.
Siktiğimin memleketinde askeriyeye ayrılan para eğitime ayrılsaydı olmayacak olaydı, askeri muhimmat asker ve güç sıralamasında dünya üzerinde 8. Yiz eğitim cart curt olayında 50 bu gün okudum bi yerde basın özgürlüğünde ılk 150 de bile değil...

Hayır askeriye iyi falan diyolar da bari bi boka yarasa. Sorun çıkarmaktan başka bi boka yaramıyor, bazı sığırlarda aynısını senin anana bacına yapsalar tarzı ilkokul 4 terk savunma mekanizmalarıyla haklı çıkmaya çalışıyor ki zekasız oldukları kurdukları cümleden belli tartışmaya katıp gerzek gerzek savunmalarını dinlemeye bile değmez, ayrıca bu siktiğimin dağında hala anlayamadıkları şey sivrisineklerden kurtulmak için bataklığın kurutulması gerektiği...
iki taraftan da yıllardır insanlar ölüyor, emir geliyor insanlar ölüyor emir geliyor yukarıdan direktif geliyor bi talimata bakıyor bu ülkede yıllardır insanların toplu halde ölmesi durumu.
Buna karşı koyamıyoruz acaba bu bedeller ödenmeli mi?
Ölenlere birileri şehit birileri terörist derken ölen insanın öldüğü gerçeğini değiştiriyor mu ölürken almış olduğu sıfatlar?
Kime göre alınıyor neye göre veriliyor bu sıfatlar ve ne işe yarıyor içimizi bir nebze olsun tahatlatmaktan başka?

Senin terörist dediğine akrabası arkadaşı devrim şehidi diyor, senin şehidine leş! Peki değiştiriyor mu bu, bir ananın evladının nedensiZ, amaçsız bir dava için cansız bir şekilde yerde sürüklendiği gerçeğini? Yada Evladına dokunamadan daha 25 yaşında tabuta konulan babanın bir daha kızına karısına sarılamayacağı gerçeğini?

Uçakla Yukarı doğru çıktıkça daha geniş bi açıdan görülebiliyorsunuz ya hani yaşadığınız mahalleyi caddeyi sokağı, ili, o ilin olduğu bölgeyi? Aynı o şekilde bakmak lazım olaya...
Bu gün sen, 14 yaşında bir çocuğun ölmesinin arkasındakileri ayıklamak, onları bilip olayı o şekilde yorumlamak yerine "ohlarla", sevinç naralarıyla olaya yaklaşırsan, yarın da 4 yaşında babasız kalacak olan yşrnin fatmanın haline acır, iki gün (maksimum) kafana takar unutursun... Peki olan kime olur? Kimin evi yanar senin mi? Tabi ki hayır o insanların geride bıraktıklarının...
Sen vatan için öldü dersiin, o dava için öldü der, senin cumhurbaşkanın terörist dediğiniz adamların başı ile müzakere eder, onların önderimiz dediği adam yakalandığında "sikmişim davayı" tadında " benim annem de türk idi benim türklerle bir sorunum yok" der. Ölenler öldükleriyle kalır,
insanlar kansın, bir nebze de olsa ateşleri soğusun diye ekstradan bir de mertebe alır!!!
ne kadar isabet olduğu düşünülse de keşke adam olsalar da ölmeseler dedirtmiştir.
bunca ne olduğu-bilinmez'in ortasında çocukların ne yapıldığının ispatı olan algı hatası. bunca insan hep algı yönetimleri sonucu bir şey oluyor. bu kendi istekleri değil elbette, dayatılan bir şey; anlamadan müslüman olduğunu zannedenin tutun da çocuk yaşında terörist ilan edilenlere uzar. oysa daha başbakanken erdoğan şunu demişti; bitaraf olursan bertaraf olursun. suçlamak da bir bertaraf etme biçimidir.

son olarak bir şey veya herhangi bir sıfata gerek yok. o insanın çocuk olduğunu, insan olduğunu farketsek ya...
öyle ya da böyle çocuktur. hiçbir ceza kanununda cezai ehliyeti yoktur. akla karayı ayırt edemeyecek yaştadır.
savaşın en acı tarafı da budur azizim. birini düşman belledin mi çoluk çocuk kadın erkek demeden katledilmesini yerinde görürsün. israil in kundaktaki bebekten korkması gibi. o da potansiyel terörist sonuçta.
aileden gelen durumdur. eğitim gerekli, eğitimli hayatı desteklemek lazım bu şartlar uygun olduğunda kimse dağlarda aramayacaktır huzuru. onların da mutlu olduğnu sanmıyorum bu durumdan.
insanlığını yitirmiş kişilerin bir elle 31 çekip diğer eliyle siyaset yapma çabasının yansıması olan aşağılık cümledir. ırkçı, cinsiyetçi, mezhepçi her türlü ayrımcılığı yapmayı kendine görev edinmiş türk milletinin yetiştirebileceği ahlak yoksunluğunun örneği budur işte. sadece kendi milletinden olmadığı için polis tarafından öldürülen bir çocuğu bile terörist ilan ederken aslında devletine ve milletine ne kadar yakışan bir kişi olduğunu da adeta gözler önüne seriyor. işte bu devlet sen ve senin gibi itlerle gurur duyuyor. böyle nefret tohumları ekmeye devam ettikçe sizler daha çok fakir fukara ölüp gidecek avel avel. sen ve senin gibiler bu ateşi körüklemeye devam ettikçe daha çok ana ağlayacak, daha çok kan dökülecek ve sen yine bir elinle 31 çekip diğer elinle ya bu kürtler çok rere ro , çok pisler yaşasın türkler diyerekten salyalarını klavyenin üstüne akıtacaksın ve sen döl israfı, gün gelip şehirlerde bombalar patladığı zaman bu ateşi söndürmeye senin salyaların yetmeyecek.
14 yaşındaki çocuğa terörist deniliyorsa bu örgüt gerçekten hedefine ulaşmıştır.

tanım: batıda polise taş at kahraman doğuda at terörist.
(bkz: ortamda terörist dersin kim nerden bilecek)

ümit ile alakası olmayan sıradan bir fotoğraf ile çocuğun ölümünü meşrulaştırmaya çalışanları gösteren ölüm.
18 yaşından küçükler terörist olmaz ibaresinin hiç bir kitapta yazmadığı gerçeğidir.

çocuksa çocukluğunu bilmesi gerekmiyor mudur. gitsin kırlarda bayırlarda koşsun alsın eline kitap okusun yada çocukların yaptığı gibi oyunlar oynasın. Burada ağlayıp sızlayanlar var, o çocuğa silah verin gözünü kırpmadan sizi harcayacağı kesindir. çocuklar ölmesinde hak edenler ölsün kardeşim, haktır bir daha vursunlar amına koyayım.
(bkz: atma ziya)

Bizim okudugumuz kitaplarda 14 yasındaki cocuklar cephede vatan savunuyor. Daha da bir sey demiyorum.
savaş alanında havdaki mermi senin yaşın kaç, dur ben geri döneyim o zaman demez, 14 yaşındaki birisi bunu gayet iyi bilir. bunu göze alarak polisle çatışmaya girmişse bize diyecek bişey kalmamıştır.

o 14 yaşındaki şahsiyet aynı şekilde benim polisimi öldürmüş olsa ne olacaktı? ne olacağını ben söyleyim; mahkeme tarafından ehliyetsiz olarak nitelendirilip salıverilecek ve belki başka bir çatışmada başka bir polisimin canına daha kıyacaktı.

14 yaşındaki çocuk edebiyatlarını bırakmalıyız artık, askere polise kalkan el kesilmeli, asker ve polis kendisine taş atmaya yelteneni tek mermiyle indirebilmeli, şayet böyle olsa 12 ay değil 12 asır bile askerlik yaparım.

ancak elde tüfekle atış tahtası misali bekleyeceksem o askerliğin bana bi hayrı olmaz milletime hiç olmaz.
katil devletin öldürdüğü ilk çocuk değil, malesef biz böyle sessiz kaldığımızda da son olmayacaktır.
(bkz: bugün bana yarın sana)
görsel
iyi bakın gözlerine.
iyi bile yapmış. hem çocuk değil terorist.
cizre de devletin eli kanlı oyuncağı olan polisin cizre de 14 yaşındaki çocuğu öldürmesi olayı.

bu vahşeti araştırmadan ''yaa çocuk zaten terörist '' diyen ve vicdan rahatlatmaya çalışan kimselere söyliyeyim.
çocuk boyacı çırağı ve vurulduğunda boya giysileri üzerindeydi. kendisinin malum oluşum ile hiçbir alakası yoktur.
devlet öyle olduğunun farkındaki bundan önceki ölümlere ses etmeyen katil devlet bu caniliğin farkında olup buna gizlilik kararı vermiştir.

http://www.imctv.com.tr/2...turmasina-gizlilik-karari

bu çocuğun önceden öldürülen masum çocukların hiçbirinden farkı yoktur. birine üzülüp buna üzülmeyen vicdanından şüphe etsin.
ekşi'deki hümanist zibidiler gibi "çocuk öldü ya, çocuk. ah be çocuk, motorları maviliklere sürecektik" edebiyatını kesin artık! gerçek hayatta o işler öyle yürümüyor. polise taş atmasaydı o zaman. orada polis, devleti temsil ediyor ve hepimiz biliyoruz ki o terörist aslında devleti taşlıyor.

hiç de üzülmedim. pamir'i, ayaz'ı, türk dünyası'nda ermeni, rus, çin, yunan, arap, fars, kürt zulmüne kurban verdiğimiz türk çocuklarını konuşun artık. kürt burada kendi ırkının çocuğunu savunmayı biliyor.
Ne işi vardı orada diye sormayacağım çünkü saçma.

asıl soru o çocuğu dağlara gitmesine neden izin verdiniz ? Çok boyutlu bir soru bu.

Kafanızı karıştırmayayım çok boyutlu bir olay derken suçlular

Çocuğun ailesi ve Devlet yani hükümettir. (siyaset yapacağım diye oy kaygısıyla kürt milliyetçiliğini hdp nin yapamadığı kadar tavan yaptıran babamdı zaten)

Bir berkin elvan ile karıştırılmaması gereken ölümdür.
gezi'de öldürülen berkin'e terörist, dövülerek öldürülen ali'ye su testisi su yolunda kırıldı, fransa'da katledilen karikatüristlere oh iyi oldu diyen bir milletten/hükümetten farklı bir şey beklenemezdi zaten.

bir gün yolda giderken polis tarafından vurulsak, çantamızdan çıkan deniz gözlüğünü terörist olduğumuza dair delil olarak sunacak insanlardan bahsediyoruz.

hümanist miyim?* tabi ki değilim. her ölenin arkasından oh iyi oldu diyen bir ülkede insanlıktan tiksiniyorsun zaten.
14 olur 24 olur 34 olur. teröristin yaşı mı olur ? gebersin it soyu. vuran polisimizin elleri dert görmesin diyor başarılarının devamını diliyorum.
Uzucu bir durumken cenaze töreninde ki fotolara bakinca bizden degilmis gibi gozukmekte..
Eğer suçlu ve haksız ise zaten cezasını hem bu dünya da hem öbür dünya da çeker bu çocuk .

Yok eğer haklı ise ve mazlumca katledilmiş se Cizre den buraya döşeli tüm tren rayları arkasından haksız yere konuşup itham edenlere girsin.

Not: bu sözlükte ki lere tüm ana ve ara artel yollar da yanın da bonus diye girsin *
(bkz: cahil) (bkz: yoz) (bkz: orospu oğlu)
gebersin denilen teröristtir. 14 yaşında okuluna gidip adam olması gerekirken sokakları anarşi yuvasına çevirmeye çalışmıştır layığını bulmuştur.
14 yaşındaki çocuğa uyuşturucu verdiğinde babası dahi tanımayacaktır.
neticede o aslında masum bir çocuk, onu orada olmasını sağlayan orospu çocuklarını yakın.