1. 1.
  başrollerini humphrey bogart ve ava gardnerın paylaştığı film. *
  1 ... t bag
 2. 2.
  Sinema tarihinin en güzel kadın oyuncularından biriydi Ava Gardner. Kuzey Carolina'da bir tütün çiftliğinde büyüyüp güzelliği sayesinde Hollywood'un doruğuna tırmandı. Ama ışıltılı yaşamında bir türlü mutlu olamadı. "Çıplak Ayaklı Kontes"in kahramanı Maria Vargas'ın yaşamı farklı biçimde gelişip trajik bir sona ulaşsa da Ava Gardner'ınkine benzerlik gösterir. ikisi de yoksul bir çocukluk geçirir, hatta çıplak ayakla dolaşmayı özellikle sever, rastlantı sonucu keşfedilir ama düşledikleri erkeği bulamazlar...
  "Çıplak Ayaklı Kontes" çekilmeye başladığında Ava Gardner, çoktan iki koca eskitmiş (meslektaşı Mickey Rooney ve caz klarnetçisi Artie Shaw) ve Frank Sinatra ile üçüncü evliliğini yapmıştı. Maria Vargas'ın yaşamı bu bağlamda (dansçılıktan gelişi, evlilikleri, mutsuzluğu) Rita Hayworth'ınkini de andırır. Mankiewicz, senaryolarını da yazdığı filmlerinde, sinema ve tiyatro yıldızı ya da üst sınıftan kadınların özel yaşamlarını anlatırken, elbette, yakın çevresinden etkilendi.
  "Çıplak Ayaklı Kontes" hazin bir cenaze sahnesiyle açılır. Maria Vargas'ın cenazesine katılan üç adam gözleri önünde bu mutsuz, tatminsiz, sadece üç film çevirmiş ama çok ünlü olmuş aktrisin yaşamı canlanır.
  Vargas, Madrit'te bir gece kulübünde dansçıdır. Bir Hollywood yapımcısı (kendisini karikatürize eden Howard Hughes!) ve asistanı / danışmanı Oscar (bu rolüyle En iyi Yardımcı Oyuncu Oscarı kazanan Edmond O'Brien) onu ABD'ye davet eder. Başına buyruk, hassas bir genç kız olan Vargas onları başından savar. Ancak, görmüş geçirmiş, alkolizmden dönmüş yönetmen Harry Dawes (bütün karizmasıyla Humphrey Bogart) onu ikna eder.
  Vargas, Hollywood'un sosyal yaşamına ayak uydurmaz. Yakışıklı aktörler eşliğinde limuzinlere binip galalara gitmek, sürekli sevgili değiştirmek, partilerde içip eğlenmek ona göre değildir. O hala beyaz atlı prensini bekler... Zarif bir italyan soylusu, Kont Vincenzo Torlato - Favrini (rolünü eldiven gibi giyen Rossano Brazzi) beklediği erkektir. Ama evlenip italya'ya gitmek yaşamını alt üst edecektir.

  --spoiler--
  Bir senaryo anlam ifade etmelidir, hayatın bu zorunluluğu yoktur
  --spoiler--

  http://www.milliyet.com.tr/2001/07/08/tv/ekran.html
  1 ... mulayim
 3. 3.
  https://video.uludagsozluk.com/v/ciplak-ayakli-kontes-4390/

  1 ... mulayim
 4. 4.
  vakti zamanında dramelodi tarafından yapılan bir şarkının adı.

  evet underground rap denen şeyin ele ayağa düşmediği zamanlar da vardı ve ben de dinlerdim.
  1 -1 ... marvy