bugün

özgürlüğün her türü onu hakedecek derecede gelişmiş bir toplum gerektirir. biz hiçbir özgürlüğü hakeden bir toplum değiliz.
aslına bakarsan cinsel olarak özgürsün tabi psikolojik etkileri göz ardı edersen. sevişirken kimse gelip kolundan tutup götürmüyor mu hayir. gidersin sevişirsin kime ne. bu arada özgür hissetmek için bozdurmakta gerekmiyor haberiniz olsun. bunun onla alakasi yok.
çiftlerin birbirine olan sorumluluğunu yerin dibine sokan anlayıştır.

tamam insanlar özgür olsun illaki ama özgürlüğün bokunu çıkarmak beraberinde insanı insan yapan değerlerden uzaklaştırır.

cinsel özgürlüğümü yaşıyorum diyerek önüne gelenle yatan bir insanın ormandaki herhangi bir hayvandan ne farkı kalır?

bu kadın içinde erkek içinde geçerlidir, lafım asla kadınlara yönelik değil.
Bu ülkede cinselin özgürlüğü tecavüzdür.
cinselliği tanımayanların, özgürlüğü konuşamaması durumu.
olması gereken, olması içinde bu 'cinsellik' adlı tabunun yıkılması gerektiğine inandığım durum/hal. ki konumuz türkiye ise eğer çok fazla düşünmeye gerek yok bu konu hakkında.

ülkemizi avrupa ülkeriyle kıyaslayıp sonuca varmamalıyız bu konu için. çünkü kafa yapıları, etnik unsurlar, refah seviyesi gibi bilimum etmenler zaten bu durumu açıklıyor. gelişmiş ülkelerde cinsellik tabu olmaktan çıkıp yaşamın içinde en önemli unsurlardan biridir. avrupa toplumunun bireyleri ufak yaşlarda cinselliğin farkına varıp ona göre davranıyorlar. tecavüz oranı emin olun gelişmemiş ülkelere nazaran çok düşük.

kısaca köklerle alakalı bir durum. ülkemiz adına bu özgürlük ne 10 sene sonra ne de 100+ sene olacak. birbirimizi kandırmayalım, biz gelemeyiz, kaldıramayız bu durumu. *
oligarşik bir diktatoryayı ayakta tutmanın en önemli araçlarından birisidir. insanları hiçbir kaideye bağlı kalmaksızın çatır çatır seviştirebiliyorsanız onları dilediğiniz gibi köleleştirebilirsiniz. (bkz: diktatör olmak isteyenlere tavsiyeler)
gezi parkında ortaya çıkmıştır.
hayvansı dürtülerin şahlanmasıdır .

hayvandan bir farkın kalmamasıdır .

ahlak namus iffet izzet gibi sadece ve sadece insana özgü kavramlardır bu kavramları yok sayana hayvan demek istemem şayet bunu kendisine yakıştırıyor ki hayvan olma özgürlüğü istiyor .

aksine tek eşlilikden yana olan sayısız türde hayvan var ki saymakla bitmez cinsel özgürlük o hayvanlar kadar olamamak tır böylece .

hadi onlar hayvan peki ya bu cinsel özgürlüğü kıçından uyduran iradesiz canlı türü (ne) dir çözmüş değilim .
var gibidir ama yoktur. gizli kapaklı yapanlar için (nasıl özgürlüktür bu bilinmez) var olan, adı kötü kadına, ibneye çıkmış için yoktur. başkalarını eleştirmek ki yaptığı toplum değerlerine aykırıysa bazı insan tasviri insanlara zevk bile veriyor. ben bunlara saygı duymuyorum ama eleştirmiyorum da üzülüyorum, çünkü günah ve hepsinin dini islam. önce bunu idrak etmek lazım. ama yok oruspuluk kakadır, yılbaşında bi kerane yapsak mı ki?
liberten yaşamaktır. kimseyi ilgilendirmez.

bir gösteride bir kadın eylemcinin şöyle bir pankartı vardı; ''am benim dilletirim, bağ benim belletirim.''

biz erkeklerde de durum aynı size ne amk. elinizi milletin sikinden, memesinden çekin artık.
orosbuluğun yanında ibneliğin lezbiyenliğinde adıdır.
adamın babası komşuları halit amcasıyla annesi yukarı mahalleden nerimanla kendide e-5 te görülünce litaratüre giren bir tanım.
mesela eyleme gönderdiği kocasının ardından eve erkek alan çapulcu karısı olabilir. zaten kocasında eylemde cinsel özgürlük yaşamaktadır.
cinsiyet ile ilgili düşüncelerini rahatça paylaşabilmeyi ve söyleyebilmeyi sağlayan özgürlüktür.
ayrıca unutulmamalıdır; bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünü engelleyene kadardır.
http://www.itusozluk.com/...evrim-yasamasi_440337.jpg
türkiyede mi? dilediğince 31 çekmektir.
türkiye'de sikişme serbestisi diye bilinir maalesef.
delicesine aşık olduğu erkek tarafından kabul edilmeyen kadının iyi bildiği kavram. iyidir, hoştur.
son günlerde bazı sözlük yazarlarının sürekli dile getirdiği fakat asıl sıkınlarını ifade edemedikleri tanım. soruyoruz, açıklayan yok. sonra yakınıyorlar; türkiye de cinsel özgürlük olmaması diye başlık açılıyor. peki nedir bundan kastınız. ben farklı bir şey anlıyorum bir başkası daha farklı anlıyor.
olmayan bir durumdan da bahsediliyor. olmayan nedir. buyurun yazın.
Halkın kendi kendini yönetmesidir.
asla onun bunun kızına, karısına kötü gözle bakmak değildir.
istediği kişiye istediği an istediği yerde verme özgürlüğüdür.
evinde ya da partneriyle başbaşa olduğu herhangi bir yerde seks yapanların olmadığından yakındığı özgürlük. verilen tek tanım bu.
yani siz evinizde seks yaparken size birisi mi karışıyor. ya da ne çok seviştiniz deyip sizi dışlayanlar mı var.
insanın kendine yakışanı giymesidir.
edit: anlatım bozukluğu.
kızlı erkekli öğrenci evlerine dil uzatılmaması mesela .
adamlarış işi gücü derdi bitmiş bu kalmış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar