bugün

Televizyonda, internette, sosyal medyada ve hayatın içinde cinselliğin özgürce yaşanmasını gerektiğini vurgulayan bir yaşam tarzı var. haberler, diziler, yorumlar, magazin hep bu yönde. tabiki de bu tecavüz olaylarının sebebi gosterilemez ancak etkenlerden biri olduğunu da kabul etmek gerekir. cinselliğin her türlüsünün meşru görüldüğü bir ortamda tecavüz olayı olunca ayağa kalkan bir toplum haline geldi. bir dizide ensest ilişki yaşayan bir aile prim yaparken; gerçek hayatta olunca linç kampanyaları düzenleniyor.
Cinsel başlıklar demek genellemek olur; sonuçta cinsellik de konuşulabilmeli. Lakin şunu yapan bunu yapan kız orospudur, kaşardır tarzı başlıklar için bu doğru. Ona buna orospu gözüyle bakan, osuruktan nem kapıp namus analizi yapan adamlar tecavüze tepki gösterince inandırıcı olmuyor. Çünkü tecavüzcüler ya tarikatçılardan ya muhafazakarlardan ya da bu ikisine birden dahil olanlardan, yani bu başlıkları açan tiplerle aynı zihniyetten çıkıyor. Ve hep söylerim; burada 'trollük adı altında' ona buna laf söyleyen, namus analizi yapan yavşakların alayı aslında gerçekten o yazdıklarını düşünüyorlar. Sadece tepki almamak için 'trollüm ya' gibi sikik bir bahaneye sığınıyorlar.

Edit: başlığı açan kişiye de şunu diyeceğim; tabi ki cinsellik özgür bir biçimde yaşanmalı ve konuşulmalıdır. Bunun tecavüzle ne alakası var amına koyim? Bir insan cinselliği konuştu diye tecavüzü mü hak ediyor? Ya da ben cinsellik konuşuyorum diye tecavüzü eleştiremez, karşısında duramaz mıyım? Bunlar özgürce konuşulmalı. Bu konuda tepki gösterilecek tek skala yukarıda değindiğim sapıklıklardır.
tecavüz bir kimseyi rızası olmadan seks yapmaya zorlama suçuna denir.

başlık açmakla tecavüz etmek arasında bir bağlantı yoktur. başlık, fikir özgürlüğüne girer, tecavüz fikir özgürlüğüne girmez.
beyin yaşı çok küçük olanların ve aşırı dincilerin yaptığı saçma önermedir. iki insan özgür iradesiyle cinsel ilişki yaşayabilir. kimse gidip sokakta birini öldürdükten sonra aksiyon filmlerinde de öldürüyorlar diyemez aynı şekilde kimse uyuşturucu kullanıp shamelessta gördüm de kullandım diyemez. bunlar senaryodur, bunların kurgu olduğunu bilirsiniz, bunları yapmanın suç olduğunu bilirsiniz tüm bunları bildikten sonra polisin karşısına geçip biz suçsusuz hakim bey diyemezsiniz. (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)