bugün

(bkz: semum)
çoktur bir süre sonra bunu bir hocaya falan götürün diyen psikolog. tutarsızlık değil alternatif değerlendirmedir.
ulan bilim adamları parçacık tutucularla nötrino yakalıyor. anasını satayım, sizin cinlerinizi, hristiyanların leplikanlarını v.s. hiç göremiyor... artık anlayın... ateistlerin dinlerle derdi yok. inandığınız şeyler insanlığın ilkel dönemlerine ait.

asıl şizofreni, paranoya varsa tamamen insan ürünü bir metne hayali anlamlar, yorumlar uydurup bunu şarlatan taslaman, doko gibi din tüccarlarına ve müslüman çoğunluğun fikrini baz alarak doğru zannetmek.

bu tüm dünyada psikiyatrik bir inanç şeklidir. psikolojinizi bozması mı gerekiyor illaki inançlarınızın şizofrenik olduğunu anlamanız için... yuh be...
Psikologlar islerine kendi hayati bakis acilarini ve cevrenin etkilerini katmazlar. Objektiftirler. Lakin hastanin yetistigi cevreyi ve hayata bakis acisini analiz ederek bu konuya yaklasir. Cevre cinlere inaniyorsa ona gore adim izler.veya cevre dindarsa. Kisacasi psikolog ister cine ister seytana inansin bu yaptigi isi etkileyemez. Etik degildir.
Bu eğitim sistemi ve yıkılmayan tabulardan dolayı psikologlar inanabilir de. Hiçbir Psikiyatri inanmaz. ikisi arasında aslında dağlar kadar fark var eğitim bakımından, psikolog ne Olm türkiye de paranızı kaptırmayın onlara boş beleş bi müfredatları var genel kültüre yarıyor anca.
taştan enerji çıkarmalar, kakaya bile kutsallık yüklemeler, sözler üzerinden enerji transferi, telepati, telekinezi, metaverse v.s. ye kadar gider bu... ve bunun adı şarlatanlıktır. abd'de yaygın, mal çok olunca. çocuğunu alan papaza koşuyor...
psikologların çoğu cemaatçidir. genelde fetoya tapanları çoktur bu ülkede... yani seviye bu. ne objektifliği, kadın rüyasını yorumlasın diye manevi olarak el tuttuğu evliyasına gidiyor...
muhyiddin şekur... abd'li uzman profesör, psikoloji alanında. su üstüne yazı yazmak, gölgeler koridoru vb. kitaplarını okudum. sonradan müslüman olan biri. açın da okuyum kitaplarını...
gata ne ki, abd'li profesör var...
Bir psikolog, yani ruhbilimci. yani görünmeyen ruhun bilimcisi. Yani bilimin varlığını ispat edemediği ruhun bilimcisi. Cin, yani Görünmeyen ama aynı Dünyada yaşadığımız/yaşadığımıza inandığımız varlıklar.
Bu durumda bir psikoloğun cinlerin varlığına inanması en az ruhun varlığına inanması kadar normaldir.
Yani şu ki, psikoloji kelimesi Türkçe'ye yanlış çevrilmiştir.
Inanctan cok hastanin iyilesmesi onceliklidir.bu tur bir rahatsizlikta psikologtan yardim alinmaz.
silklenmeyecek insandır. psikolojinin dindeki ruhla ilgilendiğini zannediyorsa üstün mallık ödülü verilmelidir. * din ile bilimi çorba yapmak şarlatanların harcıdır, 5 kuruşu hak etmezler...
ağır psikolojik hastalıklar gösteriyor ki; kişi gerçekle hayali ayırt edemiyor. olmayan şeyleri varmış gibi anlatıyor. olaylara farklı anlam yüklüyor ve hiç olmadık şeyleri abartıyor. hatta bazıları kendi kendine öylesine kuruntu yapıyor ki, sonunda kendisini birilerinin öldürmeye geleceğini bile söyleyip sokağa çıkmaya korkuyor. evde saklanıyor. veya kendi kendine konuşuyor.

bunların hepsinin altında ise gerçekten kopma vardır. o yüzden materyalizm bu tür hastalıklara meyilli olanlar için ilaçtır.

o yüzden hastaya tedavi olarak marx okutulmalıdır. saygılar.
japonyada insanların çoğu şinto inançından dolayı doğada her canlının bir ruh taşıdığına inanır. Ve dünyanın en zeki ve çalışkan toplumudur japonlar. içlerinde psikologlarda var. saygı konusunda bizim ateistler barbar'dır şinto inançına sahip japonlara kıyasla.
ilk entry de arkadaş tutmuş demiş ki - psikolog ... ilaç yazar elbet-. Bu kadar bilgiyle başlık açılınca böyle oluyor işte. sıfır argüman sıfır bilgi habire birilerine sallayın bakalım bi bok biliyormuş gibi.