bugün

Defalarca istatistiklerle,anketlerle ve daha bilimum birçok yolla kanıtlanmış gerçek. Ülkedeki okuma oranının ortalamasının 5 yıl bile yani ilkokul düzeyinde bile olmadığı düşünüldüğünde pek bir önem arz etmeyecek gerçek aynı zamanda
biz zaten hep ilkokul terkiz.
siz hep anadolu çocuğusunuz biz....

süpersiniz siz... cumhuriyet te sizin zaten....

ilelebet müdafaa ve muhafaza edecek de sizsiniz...

sen geç içeri ben söylerim çayları....
demek ki biz cahiliz, sonucuna götürecek önerme.

o kadar seçim geçti, bir kere dışında bahsi geçen partiye oy vermeyi düşünmedim amk. o bir kere de, babamın "cehepeye oy vermezsen ölümü gör" demesi sebebiyledir. gerçi chpye mührü basmamın akabinde, pusulada yer alan tüm partilere tek tek bastım o mührü ya, neyse. sonuçta babama verdiğim sözü tuttum.

bu ülkenin en büyük hastalığı sanırım bu. kibirsiz insanı yok. her kişi veya grup, en iyinin kendisi olduğu sanrısında. zaten bi' "türk üstündür" angutluğu var bilinçaltında. bir bok değiliz lan. uyanın artık amk.
tahsil cehaleti alır eşşeklik baki kalır, atasözünü teyit eden önerme.
Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi?
ne okuduğuna bağlı olarak değişen önerme.
Cehapeli avuntusudur.
chp'nin iktidar olamamasının sebeplerindendir.

işte siz halka sürekli dolaylı, dolaysız cahilsiniz derseniz, iktidarı rüyanızda bile göremezsiniz.
burada istatistik yine yalan söylüyor arkadaşlar, chpye oy verenlerin ak partiye ve mhpye oy verenlere göre en fazla yüzde 5 daha fazla okumuştur, bariz durum söz konusu değildir, çünkü keza chpninde kırsaldan yüksek oy aldığı şehirler ege, trakya gibi yerlerde bu oran tam tersidir, edirnede veya tekirdağda okuma yazma bilmeyen binlerce chp seçmeni var.
okuduklarını anlamadıkları aşikardır.
~~chp düşmanı değilim.
beynini chp ile yemiş bir insanın önerisidir. parti falan olaylarını geçelim de einstein ve bilim adamları sempozyum gibi bir şey yapıyorlarmış. bilim adamları çıkıp hükümeti eleştirip ''bu cahil insanlar anlamadan oy veriyorlar'' minvalinde sözler etmekteymiş. einstein amca patlatmış bombayı ve ''dışarıdaki 100 cahil şuradaki 10 bilim adamından her daim daha iyi karar verir'' gibisinden bir laf etmiş. * *
üniversitede tarih hocamız * sosyalist geçinen ama ''bilim adamı ile çobanın oyu eşit olur mu?'' diye sorgulayan bir tipti. işte bu kafalar ancak aysun kayacı ve türevlerinde mevcuttur. olayların partiyle, purtiyle alakası yok bu genel her grup için geçerlidir. ateistler, faşistler, yobazlar hepsi kendilerini diğer gruba göre daha zeki, daha mantıklı olduğunu düşünürler. bu devirde aöf denen bir şey var. boku dötünden düşen zaten üniversite mezunu oluyor. eğer chp oranını onlar yükseltiyorsa ''siz çok yanlış gelmişsiniz dünyaya'' demek istiyorum!

(bkz: aptalım diyen ateist olmaması)
(bkz: aptalım diyen yobaz olmaması)
(bkz: cahilim diyen insan olmaması)