bugün

ancak bazılarının hayallerini süsleyen türkiye'dir. düşünsenize eski günlere gidildiğini, ta atatürk zamanlarına. istiklal mahkemeleri, takrir i sükun kanunu, türkçe ezan, kuranı kerimlerin toprak altına saklandığı yıllar. kitaplar, sırf ülkeyi kuran kişinin zoruna gittiği için yakıldığı yıllar. yok yok bu yaşadığımız ülkeye uzak olsun.
chp'nin gelmesinden "ölesiye" korkmayın. o, sizin de partiniz muhterem şakirtler.
(bkz: dinci yobazlar rahatsız mı oluyor)
(bkz: olmaya devam edebilirler)
özlediğimiz türkiye'dir.öyle ki chp başa geldiğinde bu ülkenin baş belası cemaat bu kadar hızlı üreme gösteremeyecek, bu kadar irticai faaliyette bulunamayacaktır, hepsi kendi deliklerine çekilecektir, eski günlerde olduğu gibi, o yüzden pek korkarlar.
bir zamanlar sadece türk halkının mutluğunu, refahını ve geleceğini düşünen bir partiydi chp. şimdi ise gittikçe kürtçülüğe kayan, bir takım kemalist kitlenin bu durumu içten içe farketmesine rağmen yinede açıkça ses çıkarmamasıyla devam eden düzene sahip. günü gelecek türk milletine hizmet etmek amacıyla kurulmuş bu parti kuklaların eline geçecek. sanırım ilk adımları atmaya başladılar.

chp'yi eleştiriyorum eleştirmesine de, yobazlar ve milli değer düşmanları ile aynı mantığa sahip değilim. ben bu duruma üzülüyorum. ata'nın miraslarından biri bu duruma böyle düşürülmemeliydi. bunu da kaybettik...
1923-1950 türkiyesidir. halk o kadar memnun kalmıştır ki bir daha iktidar şansı tanımamıştır. sadece bir kez ismet paşaya kafa tutan ecevit e şöyle bir meyletmiş sonra ondan da vazgeçmiştir.

memur zorbalığının kol gezdiği türkiyedir.

sen çalış ben yiyeyimci zihniyetin türkiyesidir.
yaş itibariyle görmedim desemde bir başka türevinin koalisyon şeklinde 2001 öncesi görmüşlüğümüz vardır.
darbeyle gelecekse vahim, seçimle gelecekse yapacak bir şey yok deyip beklemek gerekir(kurtarıcıyı)
en so istanbulu yönetmişlerdi
susuzluktan bitlenmişti tüm istanbul.
eksik olsun.
ben almayayım.
kasetlerle başbakanın değişeceği türkiye olurdu heralde.
ya da bütün parti toplanıp tren falan yapan bil ülke olurdu.
çok şükür ki cenabı hak partisi hiç bir zaman ülke yönetemeyecek ve bunlar başa gelmeyecek.
61 anayasası gibi özgürlükçü bir anayasayı yazmış bir partinin yöneteceği türkiyedir. ülkenin gelişiminde önemli katkıda bulunacaktır. en azından özgürlük deyip faşizanca yönetim sergilemeyecektir.
(bkz: ütopya)
aman aman Allah korusun.
(bkz: kötü söz konuşma evladım tükür yere)
en iyi şarabı şeçen, en iyi müziği dinleyen, en iyi yazarları okuyan, siz bilmezsiniz biz biliriz triplerinde ortalıkta dolanan, samsun ya da maltepe yerine pipo içen seçkinci bir grubun ülkeyi yöneteceği türkiyedir.
(bkz: ütopya)
besle kargayı misali, besledik besledik cumhuriyetin altını oyuyorlar şimdi.
1977 de yüzde 42 oy almıştır. birinci olmuştur. adam gibi lider olursa yine alır. o zamanki akp nin dedesi msp ye epey bir fark atmıştır .

milletimizin önyargısı yoktur . iş yapacak herkes oy alır.
eğer başta atatürk olacaksa şahane, ecevit olursa çok güzel, baykal olursa evlerden ırak, kılıçdaroğlu olursa şuandan iyidir, büyükerşen olursa yine çok güzel denilen türkiye profilidir.
kemal derviş gibi kalkınma ve makro iktisattan anlayan dünya vizyonu görmüş icraata vakıf kişiler ile kuracağı takım ile böyle bir başarı elde edilebilir .

kürtleri şımartmış dinci akp inanılmaz bir tokat yer.
insanların gözlerini açıp laiklik ilkesini fark ettikleri zaman gerçekleşecek durumdur. ayrıca 2011 seçimlerinde doğru strateji izlenmiş olsaydı şu anda olması muhtemel durumdu.
ankaradan yönetilen bir türkiyedir, akp dönemindeki gibi kukla olan bir türkiye değil.