bugün

chp=akp...

evet, sevgili arkadaşlar, 2023 seçimleri sonrası chp iktidarı şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
chp iktidar olabilmek için her şeyi yapıyor. önümüzdeki seçimler sonrası bayrağı akp'den devralarak, vatandaşı düdüklemeye ara vermeden, kesintisiz olarak devam edecekler.
bizler de burada hukuk, adalet, özgürlük, ekonomi vb diye çırpınıp durmaya devam edeceğiz.

az evvel twitter'de şunu gördüm;
"Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan iskender Ertuş’a rozet taktı..."

https://twitter.com/gazet...tatus/1484212852168830977

iskender ertuş ile birlikte 1037 kişi daha katılmış chp'ye...hepsi aynı aşiretten, aynı aşirete bağlı feodal bireyler.

kimdir iskender ertuş?
van'daki ertuşi aşireti'nin ağası...

iskender ertuş, kürt açılımı/çözüm süreci saçmalığı döneminde hdp-bdp'de siyaset yapıyordu, bdp'den aday oldu, ardından çözüm ve ihanet süreci buzdolabına konunca, gitti akp'den aday oldu, aşiret olarak akp'yi desteklediler. şimdi akp çöktü, kendilerine devleti yönetecek, iktidara gelmesi muhtemel chp'yi buldular ve chp'nin yanında saf tutuyorlar.

bu feodal insanlar hakkında binlerce karakter uzunluğunda detay yazabilirim, ama benim hiç unutmadığım bir detayı yazmak istiyorum.

söz konusu feodal aşiret lideri, birkaç yıl evvel van/başkale'deki bir yatılı okulda tacize uğrayan çocuklarla ilgili şikayetçi olan ailelere şikayetlerinden vazgeçmeleri için baskı yapmış, şikayetten vazgeçmeyen bir aileyi de ilçeden sürgün etmişti...

türkiye gibi ülkelerde iktidar boka benzer.
ve bütün sinekler boka konarlar.

chp'ye de sinekler konmaya başladığına göre, iktidarları şimdiden hayırlı olsun...
Evet arkadaşlar akpyi devirdikten sonra CHP de durmanın Bi anlamı yok.

Acilen yeni arayışa gireceğim.
iktidar olduktan sonra Chp'ye muhalefet etmeye başlayacak olmamın çok sayıda sebepleri arasına eklenmiştir.

Ne var ki önce şahsımdan kurtulmalıyız.
aklı başında chp seçmeni her şeyin farkında. bakmayın chp'nin hâlen yüzde 30'a yakın oy aldığına. sırf akmhp gitsin diye verilen oylar onlar. chp bir sonraki seçimde çok büyük ihtimalle iktidar partisi olacak. asıl olay ondan sonra. sol çomarlar chp'yi ölümüne savunacakken (aktrolleri aratmayacaklarından emin olabilirsiniz) biz yine muhalif olmaya devam edeceğiz. hoş, ben zaten yerel seçimlerden sonra ne olduklarını ve ne olabileceklerini gördüğüm için muhalefete erken başladım.

seçmen kitlesinin olması gerektiği gibi dağılması bir sonraki seçimde gerçekleşecek. chp'nin iktidara gelmesiyle iktidardan gitmesi bir olacak. akp'nin olmadığı bir seçimde chp'ye oy verenlerin büyük bir kısmının chp'ye oy vermek için sebebi kalmayacak.
ortadoğulu , aşiret şeklinde yaşayan kürt ve arapların olduğu yerde
tek kanun , orman kanunudur . bunların olduğu yerde adalet , gelişme
teknoloji vs olmaz . türkler olarak bu grupları sırtımızdan atmadan çukurdan
çıkamayız ....