bugün

chp'nin tarihini ve chp kurucularının eğilimini bilmemektir. oğlum azıcık tarih okuyan herkes bilir ki ismet inönü döneminde chp ve chp kurmayları avrupa'da yükselen nasyonal sosyalizmden etkilenmiş ve hatta batının tm uyarılarına rağmen gizliden gizliye almanlara 2. dünya savaşı esnasında destek vermiştir.

yok öyle bir şey diyenler tarihteki hitler bıyıklı chplileri neyle açıklayacaklar acaba? açıklayamazlar, içlerinde patlar.

kısacası benim güzel halk partili kardeşim senin partinin faşizmle zoraki de olsa, konjonktür gereği de olsa bir dirsek teması olmuştur, ama devrimcilikle olan ilişkisi 2-3 sene falandır. 78-80 arası. en fazla bu kadar.

sen che t shirtü giyen eşsiz insan senin ne işin olur chp ile? vallahi anlamakta zorlanıyorum ben bu ülkeyi. kardeşim git oyunu teröristlere versene, o adamlar senin t shirtünü giydiğin insanla aynı mücadeleyi veriyorlar ve hatta onun fikirlerinin yer almadığı kitapları okumuyorlar.

neyse ya bu ülke de böyle deyip kabullenmek lazım.
başlıkta geçen kişinin gerçekten var olduğuna inanmak istemiyorum. hayır akp iktidarını kaldırabilirim , terörü kaldıra bilirim ama bunu kaldırabileceğimi sanmıyorum. che ile bağdaştırdığı diğer olayı ise hayretler içersinde izliyorum komik lan bu ülke.
(bkz: che h p li olmak)
ülkemizde ne yöne gideceğini şaşıran ve ne yazık ki var böyleleri diyebileceğimiz insanların yeşillik olsun diye yaptığı eylem.
CHP'nin yeni yeni gelişen 'sol-sosyal demokrat' kanadına dahil olmak isteyen gençtir belki de.
(bkz: giyip gidip)*
che t-shirtü giyip altına adidas ayakkabı giymek kadar saçmadır.
12 eylül ile hesaplaşmaya çalışan akp'li olmaktan iyidir.
cemaat üyesi olup özgür düşünceden bahsedenden iyidir.
che t shirt'ü giyip akp'ye oy verenden milyonlarca kere iyidir.
özgürlükleri savunuyorum deyip sadece türbana özgürlüğü savunup diğer dini simgeleri unutan şerefsiz olmaktan milyarlarca kez iyidir.
önüne geleni yaftalayıp insanları küçük düşürmeye çalışan orospu çocuğundan daha kalitelidir.

bu başlıkta bu verdiğim örneklere sahip 3 kişi var onlar da zaten biliyorlar kendilerini.
argümana bak ismet inönü ile nasyonal sosyalizm'den etkilenmiş chp.
chp'yi ne ismet kurdu ne ismet'in düşünceleri yaşatıyor bunu bilmeyen mal da burada yazıyor.

kendisinden olmayan herkesi fişleyen bunu da milletvekili açıklayınca 3 ay uzaklaştırma gibi abes bir ceza veren zavallıların partisine oy verenler söylüyor o da ayrı mesele.