bugün

Altına mutlaka siyah bir pantolon giyer.
özenti gençliğin bir parçası haline gelmiş kulaktan dolma bilgiler haricinde bir şey bilmeyen kişidir.
che marka puro da içiyordur.
altına mutlaka converse ayakkabı giyen, üstünde yaz kış taşıdığı haki-yeşil tonlarda mont bulunan, modayı takip eden, che resimli t-shirt sahibi şekilcilikten tavizi olmayan devrimcidir.
başlığı açmakla hala büyük bir tespit yaptığını zannedebilenlerden, daha zeki ve donanımlı olduğunu muhtemeldir.
ta kendisidir.

görsel
karşı komşumuzdur tarafımızca sevilir.
ergenliğini yaşıyordur. devrimcilikle pek alakası yoktur. che'yi abilerinden duymuştur. özenmiştir, ama içindeki tüketim arzusuna yenik düşüp o tişörtü almıştır. gerçek devrimciler ise bu tişörtü sadece eylemlerde ve yürüyüşlerde giymektedirler. o da kullan at cinsinde olanlardan. normal hayatta ise moda ikonu olarak deniz gezmiş'i örnek almışlardır.
devrimci kişiliği yeni keşfeden tiplerdir bunlar.. ilk devrimcinin che olduğunu öğrenen bu dostlar, ilk adım'ı t-shirt'unun üzerine che baskısı yapmakla işe başlarlar. içsel devrim; sonradan gelişir ve bir daha da giyilmez o tür t-shirt'ler...
kekodur.

insanlari giyimleriyle yargilamayacak bilgi birikime sahibim cok sukur ama che tisortu nedir arkadas!? tayyip erdogan tisortu giyen nasi malsa, che tisortu giyen de cok net maldir.

tayyip ve che asiklarinin eksilerini bekliyorum.
Ergendir.
Hitler resimli tshirt giyen benle karşı karşıya kalmazsa sevinirim. Sorun çıkarır filan uğraşamam. Öyle evde bahçede giydiğim sikik bi tshirt ciddiye almasın gören *