bugün

Charlie Hebdo dergisinde yayınlanan, avrupaya kaçmaya çalışırken ölen suriyeli aylan bebeğe "yaşasaydı almanya da tacizci olurdu" şeklindeki faşist karikatürdür.

Kaynak: http://m.t24.com.tr/haber...tacizci-olabilirdi,324092
buna mizah dergisi diyenin evveliyatına söverim arkadaş. ölüm üzerinden siyaseti görmüştük de ölüm üzerinden yavşaklığa aşina değiliz.
Daha öncesinde yine bu çocuk üzerinden başka aşağılayıcı bir karikatür daha yayınlamışlardı. Kıyıya vuran Suriyeli çocuğun yanına Hz. isa'yı suyun üstünde yürürken çizip, "Hristiyan çocukları suyun üstünde yürürken, Müslüman çocukları boğuluyor" diye servis ettiler.
şok oldum cidden böyle bir şey görmedim ben şu ana kadar.
Yahu tamam adamlar biraz duygusuzca çiziyor ama haklı olabilitesi var bu durumun. keşke bizim de böyle dünyaca ünlü karikatür yayınlarımız olsa.
ondan sonra vay efendim bastılar, vay efendim kestiler.
güldürmemiş, rahatsız etmiştir. ayrıca zihniyet açısından bizdeki çocukları "büyüyünce terörist olacak zaten" diyerek terörist ilan edip şimdiden öldürmeyi savunan yaklaşımlarla da benzer mantıktadır.
Dostum bu karikatür değil. Yazık. Ben utanıyorum.
rezil bir karikatürdür.
alenen trollük yaparak siklenmeye çalışan bir derginin karikatürüdür.

bu ne pis bir reklamcılık anlayışıdır böyle.
Acimasizca cizilmis hic etik olmayan bir karikatür. Tabi charlie hebdo gercekten bu karikatürü yayinladi mi bilmiyorum. Medyaya güven kalmayinca sorguluyor insan.