bugün

Bazı kendini bilmez insanlar, hatta, Allah'ın ve meleklerin Arapça bilmediğini varsayarak Arapça'nın cennet dili olduğunu, Ahiret yargısının Arapça ile yapılacağını, Arapça bilmeyenin zorluk çekeceğini iddia ediyor. Mantıklı olan her insanın anlayabileceği gibi bu tam bir saçmalık.
(bkz: arapça varken ingilizce öğrenmek)
(bkz: kandırmışlar olum seni)
hurileri unutmuştum hemen arapça öğrenmem lazım.

(bkz: önce duş sonra yatışın arapçası)
Bir rivayete göre , Cennet lisanı Arapçadır; fakat Farsça da konuşulabilir. Allah her iki dili de Cennet lisanı olarak yaratabilir.
(bkz: gidip gördün mü derler adama)
cennete girdin de bir de konuşmaya vakit mi ayıracaksın? o huriden bu huriye gel keyfim gel. konuşmakla vakit harcayamam.
belki cennette hic dil yoktur. canim maddeden arinip ruh cennete gidince niye cenesini yorma zahmetine girsin ki?
hepimizin telepat olmayacagimiz ve telepatik yoldan ilestisim kurmayacagimiz ne malum? bunun icin bir lisan da gerekli olmayacak belki de. lisanlar maddesel dünyayi aciklamak icin gelistirilmis araclardir. tamamiyla farkli bir boyuta gectikten sonra hangi lisan bize ne verebilir ki? lisana sigmayacak seyler görüp yasayacagiz ve bunun icin lisan degil, onu tecrübe etmek icin duygular gerekecektir sadece. sevinince hic kimse kafasinda "seviniyorum" demez, o sevinci sadece hisseder. ancak baska insanlarla sevincini paylasmak isterse, karisindaki insana sevinci aktarmak icin "seviniyorum" der . iyi de, sevincini telepatik yolla hissettigi sekilde karisina aktarabilse, karsisindaki de onunla ayni hissi duyacaktir ve bence cennette iletisim iste tam da böyle olacaktir.
arapca, ingilizce, türkce, alayi dünyada kalacak.
kuran'da hiç bir temeli olmayan düşüncedir. bunu iddia eden bana bir ayet getirsin buna dair işi gücü bırakır arapça öğrenirim, ama yoktur böyle bir şey. bizim emevi dinine inananların tanrısı sadece arapça bilir bunlar kendi zavallılıklarını allah'a ,izafe etmeye çalışıyorlar.
bazen sen naber bilader gittin mi diye cevaplamak istediğim ama hiç cevaplamayacağım cümle.
" orada, bedenler ve bedenlerin dili yoktur. orada, ruhlar ve ruhların dili vardır. "

sözün özü,

icraat yoktur! geyik vardır. bakarlarken birbirilerine mel mel, düşüncelerini okurlar. oku-oku da nereye kadar! azıcık da yazmak lazım be ya!
mlüm hak olduğunda hepimizin konuşacağı dil arapça olacaktır. dolayısıyla cennette arapça konuşacağız.
Sen arapça biliyor musun.