bugün

Güzel bir şeydir. Her üzüntünün sonudur. Evet.
müminlere vaadedilen yer cennet...gitmek elbette en büyük kurtuluştur..
metrobüsle mümkündür.

(bkz: cennet mahallesi)
bir vaat söz konusu, şunu şunu yaparsan şunu şunu alırsın. o zaman ömer hayyam 'ında dediği gibi 'ırmaklarından şaraplar akacak diyorsun cennet-i ala meyhane midir? her mümine iki huri diyorsun cennet-i ala kerhane midir?'
cehenneme gitmedikten sonra her yer cennettir.
5 vakit namazi kilip,gunun 1 saatini evradu ezkarla gecirip,herkesin uyudugu saatleri gozetip 2 rekat namaz kilip,sozu hos soyleyip,gunahlardan kacinmakla insallah ulasilabilecek yerdir.
CENNETE GiDiLMEZ.
CENNETTE YAŞANIR.
YAŞADIĞIN KADAR GÖNÜL CENNETiNi,
YARADANIN CENNETiNLE MUKAFATLANDIRIR SENi.
Şu aralar o kadar bunalıyorum ki, hayatımdan o kadar bezdim ki cennete girmekten başka bir isteğim yok. Keşke ecelim gelse de ölsem de cennete gitsem. Bir umut işte.
islam dininde müslümanım diyen herkesin mutlaka gireceği yerdir. allah cennette peygamber efendimiz hz muhammed(s.a.v) ile aynı köşkte oturtmayı nasip etsin herkese.
karaya çıkma tasviri.
tarikat ve cemaatlerde toplantılara yeni çaylak getirmeleri karşılığında şakirtlere verilen sözdür.
hayat bazen bize tokat atar yere düşeriz. sonrasında bazen düştüğümüz yerin cennet olduğunu fark ederiz.
her doğru insanın, inanan müslümanın.

allah'In adını dünya işleri için kullanmayan her kulunun gideceği yerdir.

cennete gitmek için yapılacak olan şey çok basittir, allah'ın varlığını birliğini kabul edip, peygamberimize iman etmek.

ahlaklı bir insan olarak yalan söylemeden, doğru dürüst yaşamak, haram yememek vardır.
cehenneme girmekten iyidir. ama hiç cezbetmiyor. ne kadın ne kız ne zenginlik ne yiyecek içecek. ben aklımı irademi değişmem bunlara.
(bkz: sen git ben geliyorum)