bugün

inanç ve görüşü ne olursa olsun hiç kimseye yakışmayan kişilik bozukluğudur. kimse kimseyi sevmek zorunda değik bu memlekette. sevmemek demek ölüye hakareti gerektirmez.

ben daha önce de belirttim, türkan saylan ın görüşlerinin zerresine katılmıyorum kendisini de sevmiyorum ama cenazesiyle de dalga geçmiyorum, neticede hayatını kaybetmiştir. işi cenazede kol bastı oynamaya getiren kardeşlerimiz yarın öbür gün sevdikleri birini kaybedince aynısı yapılırsa ne olcak ? aynı mantıkla fethullah gülen vefat edince sözlükte kırk gün kırk gece şenlik yapılacağını gösteriyor.

bu sözlükte fethullah gülen ağır hasta olduğunda "oh iyi olmuş" diyenleri de okuduk, türkan saylan hastayken de "ne güzel olmuş" diyenleri de okuduk. ne islami kesim ne de laik kesim ikisi de adam değilmiş bunu görmüş olduk.

insan olan cenazeyle alay etmez, dalga geçmez.

eleştirecekseniz görüşlerini eleştirin.

bu ülkede ölüye de saygı kalmadıysa yazık halimize.
sözlükte sıkça yapılmakta olan karaktersizliktir. muhsin yazıcıoğlu öldüğünde de yapıldı bu, şimdi de yapılmakta.

kimse kimseyi sırf öldü diye sevmek zorunda değil ama ölüye ve yakınlarına saygı diye bi erdem var. nedense insanlarımız bu erdemi ısrarla görmezden gelmekteler.
(bkz: #5227425)