bugün

cemaatleri ülkedeki her kurumun, her resmi dairenin, tsk'nın, polisin, milli eğitimin bünyesine yıllarca örgütleyip daha sonra çıkarların çatışması ile bunları paralel ilan ederek düşman bellemektir.

iki taraf da umrumda değil. ama bu bir komedidir.

hem kendin bu adamları besleyip büyüteceksin, hem palazlanmalarına izin vereceksin, okullarının açılışlarına devlet uçağı ile, bakanlık, başbakanlık hatta cumhurbaşkanlığı düzeyinde katılım yapacaksın. bu okulları seneler boyunca öveceksin, katkı sağlayacaksın, bu tür cemaat yurtlarının her ilde, ilçede açılmasını sağlayacaksın, abi ve abla deninlen oluşumları her seçimde oy toplamak için ev ev gezdirip kullanacaksın, düzmece delillerle savcısıyım ben dediğin uyduruk balyon ve ergenekon davalarını bu adamları kullanarak tezgahlayacaksın, türkçe olimpiyatlarında "”Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz” diye çağrıda bulunacaksın. sonra da sütten çıkmış ak kaşık gibi, zeytinyağı gibi üste çıkacasın.

bunu hülolar, işine gelmeyenler, cahiller yer ama biz yemeyiz.

bunları başımıza saran da sensin, düşman belleyip prim toplayan da.

bak mutlu günleriniz.

görsel
görsel

elbirliği ile içine ettiniz ülkenin. evet.
zamanında büyükelçilerini de cemaat okullarının açılışlarına gönderenlerin eylemi.

http://www.samanyoluhaber...-Turk-Okulu-acildi/14121/
--spoiler--
Ruanda'da Hope Kids Academy adında yeni bir Türk okulu açıldı. Açılışa Ruanda Türk Büyükelçisi Melih Ulueren, Kenya-Türkiye uluslararası okul müdürü Ejder kılıç, Uganda-Türkiye Uluslararası Okullar Genel Müdürü Adnan Alkış, milletvekilleri vatandaşlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
--spoiler--
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.