bugün

sayısı oldukça fazla olan gruptur.

anlatalım o halde... tek tek, bir bir anlatalım...

nihat özdemir, ferit şahenk, ülker grubu, mehmet ali aydınlar, emre belözoğlu derken şimdi de sırada kadir topbaş'ın oğlu hüseyin ersan topbaş'ı aziz yıldırım yeni yönetime aldı.

ama görüyoruz ki, hâlâ bir takım grup bu şike süreci için hâlâ "cemaat komplosu!" "cemaat fenerbahçe'yi ele geçirmeye çalışıyor" tarzında şeyler söylüyor. o halde bize de bazı şeyleri açıklamak düşer.

yukarıda sayılan özellikle ilk dört ismin cemaatle olan bağlantıları demiyorum, çünkü cemaatin en büyük yapı taşlarından, kaynaklarından olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. var mıdır? o halde tek tek üzerinde duralım.

nihat özdemir : limak grubu'nun sahibi, devletin özelleştirdiği bir çok işletmeyi bünyesine katıp, yol, inşaat ve hepsinden de önemlisi enerji ihalelerinin bir numaralı sahibi. 2007 yılında mavi akım operasyonunda ne olduğunu en iyi o biliyor, o operasyondan nasıl kurtulduğunu da...

ferit şahenk : türkiye'nin sayılı zenginlerinden, bir defada fenerbahçe'ye bir futbolcu transferi için milyon eurolar verebilecek kadar fenerbahçeli. cemaate ne kadar yakın olduğu konusunda hiçkimsenin tereddüt etmediği muhterem.

ülker grubu : basketbol takımını dağıttığında oyuncularının en iyilerini fenerbahçe'ye verdi, ülker takımının basketbolcuları fenerbahçe'ye geçtikten sonra fenerbahçe kulübü'nün basketbolda başarıları geldi. o da yetmedi mis gibi sponsorluk anlaşması yaptı üzerine para verdi, o da yetmedi spor salonu yaptı...

mehmet ali aydınlar : fenerbahçe voleybol takımlarının yıllarca sponsorluğunu yapmış, oluk oluk para akıtmış; bugün fenerbahçe voleybol takımı avrupa'dan kupa getiriyorsa yıllarca bu muhteremin akıttığı paralarla olmuştur. aynı zamanda fenerbahçe'nin küme düşmemesi için elinden geleni yapmış. 58. maddeyi de değiştiremeyince istifa etmek durumunda kalmıştır. zira başka bir yol yoktur...

emre belözoğlu : aslında bu ismi yıllarca galatasaray'a hakan şükür'ü gösterip "cemaat kulübü" diyen bünyelere göstermek için yazdım. hakan şükür yıllardır galatasaray'da değil ama bazıları hâlâ galatasaray'a cemaat kulübü diyor. şaka gibi... neyse, bu kişiyi bilmeyen yok sanırım.

fenerbahçe'nin efsane başkanı ali şen'e "cemaat komplosu diyorlar doğru mu" diye sorduklarında bunu tamamen reddetmiştir. ki o'nun edip etmemesi pek bir anlam ifade etmiyor. sonuçta gördüklerimiz ve ortada olanlar her şeyi açıklıyor.

son olarak; yıldırım demirören'in nasıl tff başkanı olduğu da ortada.

"bu aslında aziz yıldırım'ı bitirme planıdır!" diyen bir grup daha var... 1. etik kurulu raporunda şike ortada, 2. etik kurulu raporunda şike ortada, pfdk'ya göre şike ortada... ama yöneticiler, futbolcular ceza alırken aziz yıldırım ceza almadı, duydunuz mu? aziz yıldırım ceza almadı. bakın şike var ya da yok demiyorum artık... bu saatten sonra bunu tartışmak aptalca olur...

velhasıl... hem mehmet ali aydınlar yönetimi, hem fenerbahçe kulübü'nün yöneticileri hem de yıldırım demirören yönetimindeki tff'nin 3 temmuz'dan bugüne kadar insanları aptal yerine koyan açıklamalarından bir "futbolsever" olarak o kadar iğrendimki...
--spoiler--
Aziz Yıldırım'ın yeni yönetim listesinde Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu üyelerinden Talat Yılmaz ve eski Tahkim Kurulu Başkan Vekili Deniz Tolga Aytöre'nin bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Mahmut Özgener Federasyonu'nda Tahkim Kurulu Başkan Vekilliği görevi yapan Tolga Aytöre ile birlikte son yapılan seçimde Yıldırım Demirören'in listesine giren ve tesis ve idari işler komitesi üyeliği yapan Talat Yılmaz, Aziz Yıldırım'ın listesindeki yeni isimler olarak dikkat çektiler.

Demirören'in hafta içinde Talat Yılmaz'dan boşalan yönetim kurulu üyeliğine asaleten yedek üyelerden birini ataması bekleniyor.

http://www.f5haber.com/he...-transfer-haberi-2983442/
--spoiler--

(bkz: çarpık ilişkiler)