bugün

izmir'li laikçilerin büyük çoğunluğunun dinden uzak bir biçimde her allahın günü içki içerek, zina yaparak yaşadıklarından kaynaklanan doğal durum. bütün bunları çağdaşlık adı altında yapmalarını söylemiyorum bile. o ayrı bir konu, şeytanın bile aklına gelmez valla bu yaptıkları. kınıyorum.
cehennemden gelen şakirtin anılarından bir kesit.
izmir liler buluştu mu cennet cehennem fark etmez. çal oynasın vur patlasın. tokuşturalım kadehi zebani bey.
ben buna da allah mısın ulan derim.
kınayan insanların bile özendiği bir hayatın yaşandığı, izmir'de yaşayan insanlar hariç herkesin şikayetçi olduğu durumdur.

ayrıca;

(bkz: he yarrağım he)
boş boğazı cehenneme atmışlar odun yaş diye bağırmış.

cehennemden bildirilmiş haberler.
Sizi Ziyarete Gelmiş izmirlilerdir.
cennette ve ya cehennemde ne kadar nereli var olduğunu bilmediğimiz için yanlış önermedir.
(bkz: adam allah olmuş beyler)
(bkz: cennetin çok sıkıcı olması)
dur bakalım daha belli değil allahın taktiri bu akıl ermez kimin nereye gideceğine.
yaptığı ibadeti insanların gözüne sokup kendini onlardan üstün olduğunu düşünen zavallının söylemi. bir bakıma ibadet çıkar amaçlı yapıldığıda belli. yani ''ben namaz kılıyorum sen kılmıyorsun o yüzden cehennemde sana iyi eğlenceler'' diyen güruh içinden geldiği için değil sadece çıkar ve beklenti için yapar ibadeti. ayrıca, ulan siz izmir'e kurban olun be !
parayla imanın kimde olduğu belli olmaz sözünü getirir akıllara.
(bkz: yine mi izmir amk)
allahçılık oynamaya çalışan garip yaratık sözüdür.

allah islamiyeti senden korusun inşallah. amin.