bugün

cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte gsm operatörlerinin sundukları hizmetleri ( sms, konuşma ) yetersiz bulan toplumumuzun telefonlar aracılığıyla alternatif haberleşme yöntemleri bulmaları çok uzun zaman almadı.

bu yöntemlerin en yaygın olanı ise çağrı atmaktır sanırım. genelde " seni düşünüyorum, aklımdasın " manasına gelir bu çağrılar ve günde 2-3 kere yapılanı makbül karşılanır. ama bazı çifler vardır ki eşşeğin .mına büyük okyanusu sokuverirler.

+ bolca bira tüketiminden sonra 10 dakikada bir tuvalete giden esas oğlan.
- çağrı atma felsefinden bi haber saf genç.
dırt ve fonksiyonları: esas oğlanın telefon çalma sesi.

- hişşş, sen işerken ssbhggb diye biri çağrı attı. kim lan o?
+ "seni seviyorum bitanem herşeyim güzel gözlüm benim" demek. ne kadar oldu çaldıralı?
- 2 dadika falan olmuştur.
+ allah kahretsin, olamaz!!
- ne oldu yahu?
+ eğer attığı çağrıya iki dakika içinde cevap veremezsem bu başıma kötü bi şey geldi anlamına geliyor.
- 5 dakika çaldırmasan imamı uyandırcak desene yenge. ehehehe. eee sen iki kere çaldırdın bu ne anlama geliyor?
+ merak etme, iyiyim. işiyordum demek. offf çok sıkıştım. ulan şimdi de kakam geldi iyi mi?
- abi sen sıçarken yenge 2 kere kısa, 1 kere uzun çaldırdı. ben de işemek 2 ise, 3 kere çaldırmak sıçmak anlamına gelir diye üçledim.
+ inanmıyorum ya! ne yaptın sen? 2 kısa 1 uzun; " unutma senin bir sevgilin var ve o tuvalete gitmekten daha önemlidir " demek. 3 kere uzun çaldırmak ise " götümden daha mı değerlisin, ben sıçmaya gidiyorum" demek.
- haydaaaa. abi ben de kontör var al ara anlat durumu.
+ oğlum biz hiç telefonda konuşmadık sesimi tanımaz. uffssss yine çok sıkıştım.
- abi yenge ödemeli çaldırdı, ben de karşılık verdim.
+ ulan şimdi anguna kodum senin. karşı taraf ödemeli çaldırırsa "ilişkide yolunda gitmeyen bi şeyler var " demek. ödemeliye ödemeli ile cevap vermek de " ilişkiyi bitiriyorum, ebenin avuna kadar yolun var " demek. bitti lan senin yüzünden ilişki!
- abi, pardon ya.
+ off ulan offff. lan, sana da çağrı geldi.
- aaa şeyyyyy.
+ bu ssbhggb'nin numarası. ne iş lan!
- abi senin şarz bitince benim telefondan çaldırmıştım yengeyi.
+ hasss. 6 kere çaldırmış. bu tamam sevişelim demek.
- abi, benim hemen gitmem gerekiyor. görüşürüz sonra.
sevgilisinin numarasını ödemeli olarak kaydeden sevgiliyle paralel beyin hücresine sahip olan kişilerdir.
muhtemelen liseli aşıklardır.

yok yani yetişkin olup yine bunu yapan sevgililer varsa vay halimize, bekarlık sultanlıktır lafı doğrulanmış demektir.
13 kere çağrı bırakıp " ahanda sevgilime seni seviyorum dedim" diye bokunu çıkaran bünyeleri bizzat tanımamdan mütevellit pek de garipsemediğim hede.öküzlüğün sonu yok efendim ne diyelim.
Genelde sevgililerden kız olanının sıkça yaptığı durumdur;

-Aşkım seni bu gün tam 236 kere çaldırdım,57 kere mesaj attım ama hiç karşılık vermedin..
-Kaç dakika oldu beni aramıyorsun...Ne kadar özledim biiyormusun!
+ Özür dilerim (!)

gibi.
graham bell'i bir bulsam.
şahan gökbakar'ın turkcell reklamını izlememiş sevgililerdir. damacana telefonu gibi büyük bir icattan habersizdirler.
mesaj atacağım diye bokunu çıkartanların bir başka versiyonu.
hergün defalarca sinir olduğum şeydir.tamamen bokunu çıkarmakla alakalı birşey.gerçi artık o derdi çekmiyom.bana çok çağrı attığı için baya fırça attım korkusundan çağrı atamıyo.atacağı zamanda mesajla çağrı atabilirmiyim diye soruyo.yanımda yok ya bedavadan sallıyım dedim
gsm operatörlerinin yüzlerce kampanyası sayesinde bu olay hemen hemen yok denecek kadar azaldı. binlerce kez şükürler olsun.
1 çağrı=özledim
2 çağrı=seni seviyorum
3 çağrı=seni çok seviyorum
4 çağrı=sen de beni özledin mi
5 çağrı=çok mu özledin
diye uzayıp giden kodlama yapabiliteleri yüksektir.

mesela:
aşkım arıyor.
dört çağrı attı evet demek için yarım çağrı atmam lazım ama yoksa beş mi atacak,ulan tam arıcam yine çaldırıyor!
güncel Önemli Başlıklar