bugün

en son olayda 50 kişilik bölüğün başında ki komutandır. kendisi ne alemdedir, nerededir merak edilmektedir. en önden gidip ilk önce şehit olması gereken komutanın komutasında ki bölükten nasıl esir verilmiştir? bu soruların cevabını vermesi gereken komutandır.

ayrıca, yaralı askerin ifadesine göre, 50 kişiden çatışma yerinde 20 kişi kaldıklarını söyledi.

12 şehit
14 yaralı
8 esir (kayıp)

gazimiz 20 kişi kaldıklarını söyledi. demek ki yara almayan 6 kişi var.

peki geri kalan 10 asker?

belki gazimiz sağlık durumundan dolayı tam anlatamamıştır. ama yine de aklımızda böyle bir soru işareti bırakması kaçınılmaz.
anlasilmaz bir nedenle subaylarimizin olmesini isteyenlerin hakkinda spekulasyon yaptigi akibettir. ben cesitli basliklar altinda anlatmaktan biktim. askerlikten biraz anlayan ve kus kadar beyni olan birisi bilir ki bir askeri birlikteki en onemli kisi komutandir ve en iyi korunmasi gereken ve en son olmesi gereken kisi de odur. her 33 kisilik timde bir subay oldugunu dusunursek, subaylarin toplam askere orani yuzde uctur, yani cooook az. komutanlar cok korunakli oldugu icin komutanlari oldurmek icin keskin nisancilar kullanilir. bu yuzdendir ki operasyonlar sirasinda rutbe isaretleri takilmaz askeri selam verilmez (rutbeler anlasilmasin diye). saydigim nedenlerden dolayi abd genelkurmay baskanini felluce'de catisirken gormezsin. subaylar/komutanlar gerektiginde canini feda eder, etmislerdir de. ama askeri strateji konusunda bir sey bilmeyip bir taraftan sallamak da dogru degil. neden illa subaylar da olsun istiyorsunuz anlamak mumkun degil?
(bkz: kurtlar vadisi ırak)

bir komutan için en kötü şey, bölüğünde ki askerlerin esir alınması olsa gerek.
esirlerimiz için keşke ölselerdi diyen zihniyet;
keşke esir vermemek için ölselerdi.
new game'i tıklamak suretiyle oyunu baştan başlatarak ulaşılabiliyor kendilerine.

bu tür bir durumda bile yüzsüzce "kurtlar vadisi ırak" bakınızı veren arkadaşa da oyunu bitirdiğinde bir madalya takmak istiyorum. özel olarak.
astsubay soner özübek bugün eskişehir'de toprağa veriliyor.
içerik bulunamadı.