bugün

can dündar'ın, fransız le monde gazetesi için kaleme aldığı yazıda "batı, gündelik çıkarları uğruna, tarihi ilkelerini feda ediyor" ifadelerini kullanması üzerine ortaya çıkan terbiyesizliktir. yazıklar olsun.

--spoiler--
açık açık "türkiye için değmez" dedi

bu mücadele, batı ile doğu arasında değil. avrupa ile türkiye arasında da değil. bu mücadele, batı'da ve doğu'da insan haklarına, basın özgürlüğüne ve demokrasiye inananlarla, her iki cenahta bu değerleri ayaklar altına alanlar arasında. eğer birinciler kaybederse, yenilen sadece türkiye'deki demokratlar değil, laiklikten kadın-erkek eşitliğine, düşünce özgürlüğünden yargı bağımsızlığına kadar bir dizi evrensel değer olacaktır.

--spoiler--

http://www.ensonhaber.com...a-etmeyin-2016-03-18.html
son derece normal bir durum. siz ne sanıyorsunuz bu kemalistleri? vatansever falan mı?
hdp li beyanıdır. normaldir.
can dündar'ın ne olduğunu zaten aylardır söylüyoruz.

ben şaşırmadım. türkiye düşmanı vatan hainlerden böyle sözler çıkar; normaldir.
yardım edilmesini istemeyene yardım edilemez durumunun türkiye için genelden özele indirgenmiş halidir. anlamalısınız, türkiye bir avrupa ülkesi değil, ortadoğu denen bok çukurunun bir parçasıdır. arap kültürü, arap dini ve artık bilfiil arapların kendileriyle dolu bir ülke. siz kadın erkek eşitliği derken, adam kendi kızına şehvet duymak caizdir diye fetva veriyor. sonlarının (bkz: g.o.r.a'da barış içinde gelip tecavüze uğrayan robot) gibi, (bakın gerçek hayattan örnek vermedim içler kararmasın diye,) olmasını istemeyen ülkeler neden soksunlar ellerini ortadoğuya.

su veren itfaiyenin hortumunu siksinler beyler. siz hala islam diye, akp diye gezin.
Bana tam olarak yazının neresinden türkiye için değmez anlamını çıkardığını anlatır mısın? ilkelerinizden vazgeçmeye gerek yok diyor. Adamlar onlarca yıldır belli ilkelerle abye alıyor. Biri çıkıp türkiye'ye rusya için ilkelerinden vazgeçme derse adamı halk kahramanı yaparsınız. Haber başlığıyla gelmiş yorum yapıyorsunuz. Kendi çıkarımlarınızı yapamayacak kadar salaksınız. Bari bırakın türkiye'de geriye kalan 100 200 aydını da ülkenin cahillik ortalamasını düşürsünler. Can dündar'ı eleştirmeniz için onun kadar nitelikli olmalısınız. Mal yazar başlığı.