bugün

sahiden cumaya gidip de dışarıda kaldığı için muzdarip olanların camiye vakitli gitmekle gayet rahat halledebileceği bir sorundur. öte yandan cumaya giden vatandaş da dışarıda da (caminin önünde) kılsa, olsun olsun haftada bir yaşadığı bu durumdan çok da muzdarip olmaz, allah rızası için bu kadar sıkıntı çekmek normaldir. eğer muhitte cuma namazı kılacak hiç cami yoksa o zaman yeni cami talep etmek normal hale gelecektir.
"bu ülkede de cami yoksa gözünüzü toprak doyursun ulan!" şeklinde tepkiye neden olan husustur. kaldı ki sen yeter ki iste evin de bile bunu yapabilirsin lan! diye devam etmek mümkündür. ancak ve lakin yok efendim ben hem ibadet edeyim hem reklamımı yapıp amirimin gözüne gireyim diyen bir pazarcıysan zaten ibadet etmene bile gerek yoktur. pardon unuttum ulan!

kurulan cami koruma ve yaşatma derneklerini koruyup yaşatsaydınız birilerinin kıçına sokmasaydınız caminiz de olurdu avlunuzda ulan demekte şu mübarek cuma günü sünnettir.
daha beteri ilkokul yokken 3 tane camisi olan köyün çocuklarının gözüne ne yürekle, hangi vicdanla baktığınız da açıkçası merak uyandırıyor. kaldı ki kur'an-ı kerim'in ilk emridir "oku". yat kalk kendini pazarla çok çok sonra farz edilmiş.
(bkz: fazla okullar yıkılsın yerine cami yapılsın)

illaki burnunun dibindeki camiye gitmek isteyen mümin kardeş serzenişi..
asla onbeş, yirmi adım atıp da yan sokaktaki camiye gitmez. illaki oturduğu evin tam karşısındaki camide namaz kılacak. yahu dört bir taraf cami. nerdeyse her sokağa bir cami düşecek. güzel yurdumda okuldan çok cami var.. olmuyor böyle günaha giriyorsunuz. biraz fedakar olun mümin kardeşler..
bir gun camiden disarida cuma namazi kildigi icin poposunu usuten yazar soylemi.
zaten ogundur bir daha gitmemis. sikayetlerinide boyle dile getiriyor iste.
bahar aylarında büyük keyif verir. caminin içi boş olsada girilmez, bilerek dışarda kılınır. ama kışın gerçekten zor bir durum, adamın oturma organı fena üşür.
hemen cuma yaz 3333 e yolla cuma imamı ve 10 kişilik cemaat evine gelsin, evinde rahat rahat huzurlu bir şekilde cuma namazını kıl üstelik %30 bonus sevap kazan.

tanım: çinde gerçekleşebilecek olan acı gerçektir.
(bkz: Seks konusunda kendini aşan kişinin başka konu buLamaması)
(bkz: kernel in din içerikli başlık açması)