bugün

45 yaş üstüne hakaret etmeyi marifet sayan bu zihniyeti kınamak gerekir.
yaşıtın dururken yaşını, başını almış buyuklere hakaret etmek orospu cocuklugudur, evet oyledir.
(#2089157)
bir insanın "büyük" olması onun eleştirilemeyeceği anlamına gelmez. fakat birtakım argümanlar ortaya koyarak yapılan seviyeli bir eleştiriyle hakaret etmek arasındaki farkı iyi ayırt edebilmek gerekir.
doğruyu ve içinden geleni söylemek kişinin yaka kartı olmalı. taviz vermeden ve korkmadan söylemek istediklerini söyleyenler hep bir basamak üstte olacaktır benim gözümde. ne biri lan birkaç ve hatta onyüzbin baloncuk kadar üstte olacaktır. ah ah. sözlük sen bana bu salak ve içi boş eleştiriden yoksun esprileri yaptırıyorsun ya, daha ne diyeyim ben sana. hee, konumuz neydi? aklım dağıldı, tuzla buz oldu. efendim büyük insan dediğin kimdir be? asıl büyüklük susmamaktır, özgürçe haykırmaktır isyanını ufuklara, bakmadan, bıkmadan ve hiç dönmemecesine. bak lan sözlük neler yazdırıyorsun bana ağlak ağlak, içli içli. yanlış anlamayın, ben o duygusal geçinen şekilce ibnelerden değilim. rahat ve relaxım. bak şimdi de ingilizcemi konuşturup yabancı özentili oluverdim birden. dur lan yeter artık. kısaca anlamayacak dangoz bünyeler için özet geçelim de namım yürüsün; ben özgürüm, sadece özgürüm. şştt tatlı kız. özgür şey seni. yakalarsam affetmem ama. neyse işte. bu da böyle bir anımdı. bak hala sözlük klişelerini kullandırtıyor bu sözlük bana. değişmeliyim hemen. allah kahretsin ki çok marifetliyim ve de yediğim her boku kolaylıkla marifet de sayarım.
daha çok ergenlik çağında edinilmiş bir özellik olup hala eşşek kadar olmuş bir adamın büyük insanlara hakaret etmesidir...