bugün

dünkü akhisar maçında beşiktaş taraftarının açtığı muhteşem pankart. bir fenerbahçeli olarak gönülden kutluyorum.

http://galeri.uludagsozlu...-musa-sağ-kalacak-352202/
Sağlam tribünden beklenen sağlam hareketlerden biri.
adamı beşiktaşlı yapar.
"de ayrı yazılır."

şaka bir yana tebrikler taraftar.
hangi siyasi görüşten olursa olsun, zalime isyan eden, zulüme set olandır anarşist. bu tavrı ile 'solun militan kolu' olarak görülmüş, hatta zaman zaman terörist ile bir tutulmuş olsa da hiçbir görüş ve düşüncenin tekeline girmemiştir, giremez de. zira bu durum, varoluş felsefesine ve özüne aykırıdır.

çarşı'nın slogan seçicileri kimlerdir, hangi siyasi görüşün mensupları ya da hangi meşrebin temsilcileridir bilmem ama anarşizmin ruhunu pankartlarına başarıyla yansıtan bir grup oldukları kesindir.

- kendilerini ilgi ve takdirle izlemekteyim, efendim.
hz. musa israiloğullarından değil mi zaten? Musa değil de isa deseler biraz daha mantıklı olmaz mıydı? yoksa çok ciddi bir yanılgı içinde miyim? bir arakadaş bilgilendirir ise sevinirim.

tanım: anlamlı pankart.

eksilere edit: pankart israilin yaptığı bir zulüme karşı açılmış pankarttır. israiloğulları firavun zalimleri olarak düşünülüyorsa pankart bir nevi kabul görebilir, fakat şuanki yahudilerin yaptığı zulüme karşı bir musa sağ kalacak demek çok mantıklı görünmemektedir.
anlamlı bir slogan. çarşıyı tebrik etmek lazım.
'biz kırıldık, daha da kırılabiliriz, kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza' diyen bir cemal süreya ruhu geziniyor o tribünlerde.

Buna inanıyorum. Bu pankartta malumun ilanı.
çarşı grubunun özünü karakterini yansıtan filistinli kardeşlerimiz için açılmış bir pankart. bunu dahi anlamamış olanlar var. madem anlamadın aç biraz oku, sor birine.
güzel bir sözdür, beşiktaş tribünlerinden de yükselir...

görsel

işin komik yanı da musa görünümlü firavunlar da bu sözü kullanmaya başladı...