bugün

hayatının bütün amacını ve emellerini karşı cinsi etkilemek, üzerinde çekici bir etki bırakmak ve bir anlamda karşı cinsle duygusal yada diğer anlamda ilişki yaşamak olan insandır.

örneğin baktığımız zaman bu tür insanlar toplandıkları zaman erkekse "burcu taş gibi hatun be olum" tarzı konuşmalar geçerken, çok muhterem kız ırkı "ya emre çok tatlı çocuk değil miiiiii" gibisinden gevelemektedir. bu tür insanların herhangi bir siyasi, sosyal, etnik köken, iç politika, dış politika, eğitim vesaire hiçbir fikri yoktur.

durum böyle olunca bu insanlar cahil kalmaktadır. bunlar cahil kalınca okulda öğretmenler sinir hastası olmakta veyahut kalp hastası olma yolunda ilerlemektedir. ondan sonra bazı andavallar çıkıp, "oğrotmonlor oç oy yotoyor" tarzı laflar etmekte, benim gibi aydın insanların sinirlerinin tepesine çıkmasına neden olmaktadır.

her neyse. bütün hayatı kız erkek ilişkisinden ibaret olmayan ben ve yoldaşlarım, gayet çağdaş, modern, kendi fikirleri olan ve her zaman peşinden koşan insanlarızdır. her konudan biraz, bir konuda bütün bilgilerimiz vardır. uzmanlık alanlarımızı geliştirmiş, bununla kalmayıp bütün konulardan az biraz bilgi kapmışızdır.

biz öyle sizin gibi kendimizi de beğenmez, yüceltmeyiz. çünkü biz zaten sizden çok daha üstünüz. zaten şuanda dünyayı bu gaflet, sefalet ve felaketten kurtarmayı düşünüyoruz.

eyvallah.
Uludağ sözlük yazarlarıdır efenim evet.
30 yaşına geldiğinde biz ülkenin durumunu tartışırken ağzını yaya yaya "ya kanka bu akşam diskoya gidelim mi?" diyecek kişidir.

(bkz: gevşek)
basit, hayattan bihaber olan insandır ayrıca ailesi tarafından şımartılan sürekli sen bulaşma sıkıntıya girme sen okuluna bak sen git gez eğlen takıl denilen insan.
ciddi bir kitle dir. at çöpe gitsin.