bugün

--spoiler--
1980-1989: Yasaklı dönemi
Ağustos 1980'de izmir Fuarı'nda seyircilerden gelen tezahürat sonrası göğüslerini açınca izmir Cumhuriyet Savcılığı, hakkında soruşturma açtı. Eylül 1980'de Kordon'daki evinde bir hâkime hakaret edince tutuklanarak Buca Cezaevi'nde tutuklu kaldı. 12 Eylül darbesi sonrası Haziran 1981'de diğer travesti ve transseksüel sanatçılarla birlikte sahne yasağı aldı. 8 yıl süren sahne yasağından bir röpörtajında şöyle bahsetmiştir;
"Bugün çok mutluyum... Beni kimse sinirlendiremez. Onlar şu anda mahkeme karşısındalar. Benim 8 yıl çektiklerim vardı. Adaletin yerini bulmasından dolayı çok mutluyum. Davaya müdahil olmayacağım. Şimdi onlar da yargılanıyorlar. Seneler sonra isimlerinin geçmesi, oraya gitmeleri gelmeleri falan değil, bu şartlarda isimlerinin telaffuz etmesi dahi benim çekmiş olduğum o sekiz senelik azap ve ızdırap yıllarımın mutluluğa dönüşmesine nasip oldu. Çok mutluyum çok, kimse keyfimi bozamaz..."
14 Nisan 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın oldu, ancak 'pembe nüfus kağıdı' alması yıllar sonra, sahne yasağını da kaldıran dönemin başbakanı Turgut Özal'ın öncülüğünde çıkartılan bir kanun sayesinde oldu.
--spoiler--

dönem öyle karışıktı ki düşünün artık darbeden sonra 9 yıllık bir yasak yiyor. rahat bir ortama alışmış üniversiteleri özerkleştirmiş bir dönem türkiye'sinde bir hayli doğaldır bu yasak aslında. şimdi de show programı yayından kaldırılmış benzer nedenler değil ama gelen geçen vurmasın şu adama lan.
Transeksüel olduğu için olabilir.
güncel Önemli Başlıklar