bugün

Byd 'nin bu sene sonu itibari ile çin' de satışa sunacağı fastback tasarım stiline sahip yeni suv'u iç konsol yönetim ve kadran ekranları minimalist yaklaşım ile 2 adet ekran ile donatılmış, araç içerisinde orta seviye bir malzeme kalitesi kullanıldığı ilk bakışta göze çarpıyor, araç'ın dış tasarımına geldiğimizde ise araç baya kaslı ve havalı durmakta, muhtemelen Türkiye pazarına gelmesi önümüzdeki yıl içinde bile gündem' de değildir diye düşünüyorum, sebebi ise çin pazarı'nın çok büyük bir pazar olmasıdır.
BYD song l' nin Teknik özellikleri aşağıdaki gibidir.
150 kW ve 230 kW güç seçenekleri mevcut. Son hızı 200 km/s olarak açıklanan Song L, 0-100 km/s hızlanmasını 4,3 saniyede tamamlıyor. 71 kWsa veya 87 kWsa Blade batarya ile tercih edilebilen model versiyona göre 550, 600 veya 662 km sürüş menzili sunuyor.

tek motor (arkadan itiş) ve ya çift motor (dört tekerlekten çekiş) olarak tercih edilebiliyor.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ALJ grup aklını kullanıp byd 'yi ikna edip, içinde Türkiyenin' de bulunduğu Avrupa pazarına bu aracı getirirse, büyük bir pazarlama başarısı sağlayabilecek byd' nin f/p aracıdır, nitekim şuanda çin pazarında ortalığı adeta kasıp kavurmaktadır song l , muhtemelen bu aracı ülkemizde en iyi ihtimal ile 2024 yılı sonu gibi görürüz diye düşünüyorum.