şampiyonlar ligine ilk defa ve direkt olarak katılan bursasporun merakla beklenen şampiyonlar ligi macerasıdır.
6 maçla sınırlı olacak bol gollü bir maceradır.
onurlu ve gururlu bir macera olacaktır.
zevkli maçlar izletecek maceradır. tebrikler bursa isterse on tane yesin benim için artık önemi yoktur. galatasarayımızın senelerdir yapamadığını başarmıştır sonuçta.
lig devam ederken, filtresiz götünden senaryo üretenleri nasıl ki göt ettiyse, şampiyonlar ligi boyunca oynayacağı maçlarla da göt etmeye, entry sildirmeye devam edecektir.

ne batmışsın, ne zorlara gitmişsin sen ey bursam!
"gidemesek de avrupa'ya
başı dik geziyor taraftar,
hakkımız helal olsun sizlere çocuklar."

"çekmişiz kafaları dalmışız hayallere,
2010 yılında şampiyonlar liginde koyacağız real madrid'e,
hayallerimiz gerçek bir gün gerçek olacak,
bursaspor bayrağı boğazda sallanacak yer yerinden oynayacak."

yıllardır bu tezahuratları yapan taraftarların sabırsızlıkla bekledikleri maceradır.
senelerdir hiçbir anadolu kulübünün başaramadığını başaran bir takımın macerasıdır.
üç büyükler yalanının ortaya çıkaran,aslında büyüklerin parayla,şikeyle olduğunu gösteren 'anadolu'nun macerasıdır.
hala tutmuş sıfır çekecek diyorsunuz,evet büyük ihtimal böyle olacak,ama onurumuzla olacak,bunu da unutmayın.

(bkz: inadına texas)
nedense gruptan çıkacağını düşünmeden edemiyorum bursasporun. bir fenerbahçeli olarak türkiye'de gösterdikleri gayretten ötürü 3 büyüklerden hiç bir farkı olmadığını kanıtlamışlardır. eksikleri vs. vardır elbette ama yinede gruptan çıkacak diye düşünüyorum.
ister uzun sürsün, ister kısa.. bu kadar düşük bütçe ile şampiyonlar ligine katılma başarısını gösterebilmiştir bir kere. ayrıca fenerbahçe'Ye 3-0 yenildiği türkiye kupası rövanş maçında kendi sahasında taraftarının desteğiyle nasıl devleşebildiğini de göstermiştir. bu yüzden kendi evinde kazanacağı maç ya da maçlar ile tadından yenmeyecek bir macera olacaktır.