bugün

şampiyonlar ligi'nin her yıl müdavimi olan averaj takımlarına (bkz: sparta prag) (bkz: anderlecht) bir yenisinin eklenmesidir.
türkiye futbolu adına başlı başına önemli olan bir durum.
her yıl müdavimi olsun da bırak averaj takımı olsun denilesi durumdur.
şampiyonlar ligi'nde daimi kaderi başarısızlık olan takımlara bir yenisinin eklenmesidir. averaj takım demek için, ne iyi ne kötü olması gerekiyordur. bursa bildiğin çömüdür ucl'nin. bu gece glasgow'u yense keşke de götüme girse bu dediklerim, razıyım.
şampiyonlar ligi'nde sürekli oynayacak olurlarsa anderlecht, sparta prag vs. gibi sikko sikko cl takımlarından olmayacaklardır. türk futbolu ile belçika'nın, çek cumhuriyeti'nin futbolunu karşı karşıya getirdiğinde bunu anlayabiliriz. bazı insanlar öyle konuşuyor ki 3 büyükler avrupa'ya gidince avrupa'yı kasıp kavuruyor.. zamanında galatasaray'ın, geçtiğimiz yıllarda da fenerbahçe'nin çeyrek final başarıları oldu ama 1 kereliğe mahsustu bunlar. en azından şu ana kadar. bunun dışında ya gruptan çıkıp eleniyorlar, ya uefa'ya düşüyorlar. arada uefa'ya düşemedikleri bile oluyor. e türk futbolu da avrupa için 3 takıma bel bağladıysa burda bi yanlış vardır bana kalırsa. bursa da gitsin, isterse -20 averaj, 0 puanla dönsün türkiye'ye. hiç önemli değil. her şey adım adım olacak. bursaspor'da hiç başarısı 2-3 seneyle sınırlı kalacak bir ekip görünümünde değil bana kalırsa. 1 sezon 0 çekerler, bir sonraki katıldıklarında 3 puan alır grupta kalırlar, bir sonrakinde grup 3.sü olup uefa'ya düşer, bir sonrakinde de gruptan çıkar belki de. bunlar öyle hemen olacak şeyler değil. en azından bi 5-6 sene beklemek lazım. diğer takım taraftarlarından bursaspor'un şampiyonlar ligi macerasıyla dalga geçenler gerçekten kıskanç taraftarlıktan öteye gidemez.

not : galatasaraylıyım.