bugün

13.09.2018 tarihinde bursa'da yaşanan olaylardır.

https://www.sozcu.com.tr/...likeli-gerginlik-2625341/

mülteci olarak geldiler ama atrık mekan falan basmaya başladılar. istediklerini elde etmek için daha neler yapacaklar, nereye kadar ileri gidecekler acaba? dağdan gelip bağdakini kovma mıdır bu? yoksa demografik yapı mı değişti tamamen?

hemen kalıcı önlemler alınmazsa önümüzdeki seneler her iki taraf için de zor geçecek.
bursa'da yaşanan karşılıklı olaylardır. en çok bu cesaretin kaynağını merak ediyorum. bu insanlar savaştan kaçan korkaklar değil mi.
bu işin adı çölden gelip güzelim cumhuriyetten kovmadır.
Hükumet sözünü tutmazsa bu kötü örnekler artarak çoğalır. Sayın erdoğan ne dedi? Kıçı başı oynayanı derhal postalayın geldiği yere. Ee hani? Acıma. Yoksa acınacak hale gelirsin. Devlet Olay çıkaranları vukuat işleyenleri, azıtanları kuduranları anında sınırdışı etmeli. Yada kampa göndersin ki aklı başına gelsin. Aksi taktirde kurunun yanında yaş da yanar.
bursa'daki ilk gerilim değildir.

şöyle bir bursa seçim sonuçlarına bakayım diyorum, beni bir gülme alıyor.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile devam edilirse olacaklar belli.
O yılan illaki bir gün sizi ısıracaktır.

Suriyelilerin örf adeti yaşama şartları kültürleri hiçbirşeyleri bize uymaz.bu aşı tutmaz.

Bir an önce ya ülkelerine ya da guneydoğuda mülteci kamplarına postalanmalı.
adamlar evlerine bayram tatiline gidiyor, orada yaşamadıkları refahı yeminle burada yaşıyor, geceleyin çarşamba'ya çık, her yer suriye, önceden oto kiralama olan dükkanların tabelalarında şimdi arapça yazılar var. herbirinin elinde 3 çocuk kucağında 2 bebek. 3'lü paket halinde geziyor bizim muhacir(!) kardeşlerimiz, olası bir sıkıntıda da hemen ayar vermeye çalışıp üstüne yürüyorlar. çok değil 15-20 seneye azınlık oluruz canım ülkemde, açık söyleyeyim her gördüğümde '******** gidin' der gibi bakıyorum, bugün her yerde enflasyon %50 civarıyken, bir de bizim aklı âli liderimizin 3 milyon daha gelebilir sözleri gerekli adımlar atıldığının(!) tam teminatı. önce kendi 'türk evladı'na bakacaksın, soracaksın kalemin kitabın var mı, önce 'türk anası'na soracaksın, anam bir ihtiyacın var mı? önce benim milletimi giydireceksin, yedireceksin. üç beş kendini bilmeze peşkeş çekmeyeceksin benim vatanımı, her yediğin haltta dala budağa tutunmayacaksın, 'o yaptı, bu yaptı' demeyeceksin.
diğer şehirlere de sıçrar bunlar böyle yapmaya devam ederlerse. arabalarına binip arap müziğini de bağırtarak mahalle aralarında tur atıyorlar .
bunlarda hiç " biz burada misafiriz akıllı uslu duralım " diye bir duygu gelişmemiş.
Bursalılar rahat dursunlar yoksa ümmetin reisi(akp) hadlerini bildirir. Savaştan kaçan garibana mı gücünüz yetti paçozlar.

Gereksiz gerginlik.
kaynak sözcü olduğu için büyük olasılıkla yalan haberdir. suriyeli kardeşlerimize yönelik yeni bir algı operasyonu. bursalılarda biraz misafirperver olsun ama yani lütfen ayıp.
* 'Sözcü yazmış, kesin yalan haberdir.'

Zaten sizin izlediğiniz yandaş medya kanalları kesin doğru söylüyordur, yemin ediyorum ki açsam a haber'i izlemeye çalışsam kusarım, siz nerede yaşıyorsunuz lan derim. iktidar yalakalığı yapan çakallara sesleniyorum: devlet benim devletim adı Türkiye, millet benim milletim adı Türk milleti, din benim dinim adı islam, ben şu yaşımdan sonra yalanı doğruyu, hakkı hukuku sizin gibi bezirganlardan, iftiracılardan öğrenecek değilim. Yaradan akıl vermiş düşün diye; okuyup düşünmeyen, onaylayıp sorgulamayan sizlerin bu beyne ihtiyacı yok.

* 'Bursa'dakiler akıllı olsun Reis hadlerini bildirir'miş.

Bir yaradandan korkarım, müslümanlığın gereği de budur. Merhameti ve azabı sonsuz olan odur. He tabii sizler, sizin fikir erbablarınız malum şahsı 'adeta ikinci peygamber' görüp 'salavat' getirdiği için gayet normal kuldan korkmanız. Korkmayın titreyin, sizden korkan namerd olsun, haramzadeler, devletin malını yediniz bitirdiniz, elinize yüce kitabı alıp kendi çıkarlarınıza alet ettiniz.

'Şeytan sizi Allah'la aldatmasın.' Nasıl Fetö insanları Allah ile kandırdıysa, sizler de diğer tarikatlar da aynı yoldasınız. Sorsan hepsi kanaat önderi ama ne hikmet zırhlı Mercedes S'den aşağı inemiyorlar.